Vilkų populiacija ir medžioklės limitas padidėjo, tačiau jo išnaudoti nepavyko: medžiotojai paaiškino, kas tai lėmė

Bene pirmą kartą Lietuvos medžiotojams nepavyko sumedžioti tiek vilkų, kiek buvo leista. Šįkart medžioklės sezono metu patiesta 280 plėšrūnų, o limitas siekė 341 – 59 vilkais daugiau nei pernai. 

„Šią žiemą nebuvo daug sniego, o vilkai daugiausia medžiojami sekant pėdsakais. Tik talentai sugeba juos prisivilioti imituodami kaukimą“, – svarstė šalies Medžiotojų ir žvejų draugijos Rokiškio skyriaus medžioklės žinovas Gytis Andriuškevičius, kodėl šiemet nebuvo pasiektas vilkų medžioklės limitas. Medžiotojai pastebi, kad vilkų padaugėjo. Kai kuriais skaičiavimais, šalyje klaidžioja apie tūkstantį vilkų. Jų grobiu tampa ne tik naminiai gyvūnai – miškuose gerokai sumažėjo stirnų, elnių ir šernų. 39 vilkai buvo sumedžioti Panevėžio krašte. Čia medžiotojai vieni pirmųjų šalyje maždaug prieš aštuonis mėnesius pradėjo vilkų medžioklės sezoną. Jau pirmą ir kitą dieną nuo sezono pradžios po vieną plėšrūną buvo sumedžiota Kupiškio, paskui ir Pasvalio, Rokiškio rajonuose. 

Ypač sėkminga medžioklė buvo rokiškėnui 41 metų Antanui Ališauskui, priklausančiam Rokiškio „Alsetos“ medžiotojų klubui. Jis svečio teisėmis dalyvavo medžioklėje Kupiškio rajone, Abručiovkos miške, ir jau pirmą medžioklės sezono dieną sumedžiojo stambų, gerai įmitusį patiną. „Tai didžiausias kada nors mano sumedžiotas vilkas, vos pakėliau. Kone 2,5 kilometro teko nešti iki automobilio. Labai sunku buvo“, – pasakojo medžiotojas. Tai jau aštuntas jo sumedžiotas vilkas. Šis medžiotojas viliasi, kad po tokio įspūdingo laimikio turėtų gauti vadinamąją Lietuvos penketo taurę. Norint pasiekti šį laimėjimą, reikia sumedžioti 5 žvėris – elnią, stirniną, šerną, briedį ir vilką. Laimikiai turi būti įvertinti medaliais. „Man kaip tik ir trūko vilko“, – džiaugėsi 22 metų medžioklės stažą turintis vyras. Dar vienas vilkas tame pačiame Abručiovkos miške buvo sumedžiotas kitą dieną. Taikliu šūviu plėšrūną netoli durpyno patiesė 45 metų kupiškėnas Audrius Stanis. Pilkį jis irgi prisiviliojo dūdele. „Net nežinau, kelintas tai mano nušautas vilkas“, – sakė 28 metus medžiojantis A.Stanis. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

 • SexyHugeTits
  prieš 0 minučių
  Watch video clips from the guy's viewpoint to feel
  like you're right in the center of the action and obtain a
  good view! You can find big booties in just about any other category you can think
  about! Whether you're into curvy teenagers, attractive MILFs, or thick Asians, they all have an area here.
  Check out the bouncing, backshots, and incredible action in group intercourse,
  gangbangs, anal, one-on-one, and many more. https://dalsnab.ru/bitrix/redirect.php?event1=click_to_call&event2=&event3=&goto=http%3A%2F%2F2baksa.ws%2Fgo%2Fgo.php%3Furl%3Dhttps%3A%2F%2Fbdsm-spotxlym814692.anchor-blog.com%2F7335365%2Fwhen-is-the-precise-time-to-start-how-to-find-nudes-on-tiktok

Parašykite komentarą