Vėlinės – metas prisiminti ne tik išėjusius artimuosius, bet ir rūpintis aplinka

Artėjant Vėlinėms, tradiciškai lankysime kapus, degsime žvakes ir nešime gėles, pagerbdami savo mirusius artimuosius. Tačiau tądien prisiminkime ir aplinkosaugines problemas: kiek daug atliekų yra išmetama po šios prasmingos dienos. Kasmet per Vėlines kapinėse lieka daug plastiko žvakidžių, dirbtinių gėlių, žaliųjų atliekų. Pagalvokime apie savo įpročių keitimą ir rinkimės tvaresnius sprendimus.

Saikingas puošimas – didelis indėlis aplinkai

Aplinkosaugininkai ragina kapus puošti saikingai: dirbtines puokštes keiskime natūraliomis gėlėmis, džiovintais ar sodinamais augalais. Dirbtinės gėlės ir vainikai sunkiai perdirbami ir jie po to iškeliauja į kylančius naujus sąvartynus. Žvakėms rekomenduojama naudoti daugkartinius gaubtus ir juos pildyti, o ne statyti daugybę vienkartinių žvakių, kurios po švenčių atsiduria atliekų konteineriuose.

Atliekas rūšiuokime atsakingai

Po Vėlinių ypač svarbu tinkamai tvarkyti susidariusias atliekas. Nužydėjusias gėles, lapus ir kitas žaliąsias atliekas meskite į organinių atliekų konteinerius, kur jos bus kompostuojamos. Plastikinės žvakidės, dirbtinės gėlės, metaliniai indeliai turi būti išmesti į plastikui ar metalui skirtus konteinerius, išvalius juos nuo vaško likučių. Stiklines žvakides taip pat būtina rūšiuoti – stiklas gali būti perdirbtas, tačiau tik tuomet, jei jis švarus.

Mažesni atliekų kiekiai – švaresnė aplinka

Kapinių atliekos, nepatekusios į tinkamus konteinerius, kelia įvairias problemas: didėja šiukšlių kiekis, gali atsirasti nemalonių kvapų, kyla gaisrų pavojus. Norėdami išvengti šių pasekmių, kapinių atliekas rūšiuokime atsakingai ir įmeskime į tam skirtus konteinerius.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą