Pagrindinis darbotvarkės klausimas – žiemos keliai

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė šiandien savo darbotvarkėse skyrė pirmenybę rajono kelių būklei, sniego valymui, žvyro barstymui, nulūžusių medžių šalinimui ir kitiems su tuo susijusiems klausimams spręsti. Pati žiema nėra ekstremali situacija, bet kai visą naktį ir dieną be sustojimo sninga, keliai tampa sunkiai valomi ir kai kur – tiesiog neišvažiuojami.

Telkiama visa įmanoma pagalba

Jau iš pat ryto mero telefonu gautas signalas, kad užklimpo net UAB „Ordo“ kelių valytuvas, nuo 2 val. nakties dirbęs Pivašiūnuose. Jo ištraukti nepajėgė net Priešgaisrinės tarnybos ekipažas, todėl teko kviesti galingą techniką.

Vis dėlto, ilgasis valymo maršrutas praėjusią naktį įveiktas, svarbiausi keliai nuvalyti. Nuolat sningant kelio danga vėl greitai pasidengia storu sniego sluoksniu, tad gyventojai kviečiami imtis atsargumo priemonių, galbūt netgi palikti automobilius saugioje vietoje, nerizikuoti važiuojant šalutiniais keliais.

Priešgaisrinės tarnybos punktams nurodyta nedelsiant reaguoti į signalus, kad ant kelių yra užvirtusių medžių ar jų šakų ir šalinti lūžusius medžius.

Savivaldybės vadovas A. Vrubliauskas ir administracijos direktorė G. Jociunskaitė patys išvyko įsitikinti, kaip valomi svarbiausi keliai, ar jie yra išvažiuojami.

Alytaus rajono savivaldybėje yra daugiau kaip 1500 kilometrų valomų kelių ir gatvių, tad žiemą, ypač smarkiai sningant, fiziškai neįmanoma jų visų nuvalyti. Gyventojų prašoma supratimo ir visokeriopos pagalbos vieni kitiems.

Savivaldybė ieško galimybės pasitelkti papildomos galingos technikos iš įmonių ir bendrovių.

UAB „Ordo“ dirbs visą naktį

Rajono kelius pagal sutartį su savivaldybe valančios UAB „Ordo“ direktoriaus pavaduotojas Petras Turkus pasitarime su meru A. Vrubliausku ir administracijos direktore G. Jociunskaite tvirtino, kad įmonės technika ir darbuotojai šiąnakt pradės valyti kelius nuo 2 val. ir dirbs iki pat ryto. Tokiu būdu rytą svarbiausi rajono keliai turėtų būti išvažiuojami.

Nuotolinį pasitarimą su seniūnijų vadovais surengęs meras A. Vrubliauskas prašė nedelsiant į pagalbą sutelkti ūkininkus ir gyventojus, kurie turi reikalingos kelių valymui technikos.

Seniūnai sakė, kad vieni gyventojai skambina, rašo piktas žinutes ir netgi grasina dėl apsnigtų kelių, o kiti – priešingai – patys imasi darbo, valo gatves ir kelius, padeda kaimynams. Kai kurie kelių valymo paslaugą teikia už pinigus, bet seniūnams svarbu žinoti, kad tokią paslaugą apskritai galima gauti. Rytoj rytą kelių valymo turi imtis visos jungtinės pajėgos.

Meras prašė seniūnų labai konkrečiai įvardyti prioritetus, kodėl vienas ar kitas kelias turi būti valomas pirmiausia.

Taip pat ragino jautriai reaguoti į gyventojų prašymus padėti, ištikus bėdai, jeigu reikia privažiuoti greitosios medicininės pagalbos automobiliui ar kitais atvejais.

Pats meras A. Vrubliauskas po darbo irgi ketina sėsti prie traktoriaus vairo ir prisidėti prie kelių valymo. Pūga ilgai nesitęs, bet šiomis dienomis reikia ypatingų pastangų jos padariniams kontroliuoti.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą