Veterinarijos sertifikatas bus privalomas visoms gyvūninės kilmės siuntoms į Jungtinę Karalystę

Nuo balandžio 1 d. įsigalioja reikalavimas, jog visas gyvūninės kilmės produktų siuntas į Jungtinę Karalystę (JK) lydėtų veterinarijos sertifikatas. Prieš eksportuojant prekes šio sertifikato elektroninė kopija turės būti pateikta JK importuotojui. Taip pat pradedami taikyti JK prekių inspekcijos (patikrinimo) mokesčiai. 

Nauja ir tai, kad Lietuvos eksportuotojams gali tekti keisti maisto ženklinimą. Visi į JK eksportuojami produktai turės atitikti jau nebe Europos Sąjungos (ES), o JK ženklinimo taisykles ir standartus.

Reikalavimas prekes įvežti per nustatytus kontrolės postus iki liepos 1 d. nėra taikomas. Tačiau po šios datos ES prekių importas galės būti atliekamas tik per nustatytus muitinės kontrolės postus, kuriuose bus vykdoma dokumentų, tapatybės ir fizinė kontrolė.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. eksporto veterinarijos sertifikatai reikalingi tik gyviems gyvūnams, gyvūnų spermai, kiaušialąstėms ir embrionams bei gyvūninės kilmės maisto produktams, kuriems dėl užkrečiamų ligų taikomos papildomos saugos priemonės (pvz.,dėl paukščių gripo). 

Daugiau informacijos rasite čia.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą