Savivaldybė prašo gyventojų prižiūrėti prie namų įrengtas lietaus nuotekų surinkimo sistemas

Peržvelgus šios savaitės sinoptikų prognozes matyti – saulėtų dienų tikėtis neverta, tad kasdien prognozuojamas  lietus gali ir vėl sukelti nemažai problemų – užtvindyti gatves ar užlieti individualių namų gyventojų kiemus. Kad taip neatsitiktų, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus specialistai prašo gyventojų prižiūrėti prie namų įrengtas lietaus nuotekų surinkimo sistemas. 

„Kad nepasikartotų situacija, kuomet po gausaus lietaus alytiškių kiemai buvo užlieti lietaus vandeniu, gyventojai turi patys prižiūrėti šalia jų namų įrengtas lietaus surinkimo sistemas. Jos negali būti  užneštos nupjauta žole ar kitomis sąnašomis“, – atkreipia dėmesį Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.
Miesto ūkio skyriaus specialistai  pastebi atvejų, kuomet ankščiau pastatytų namų savininkai ties savo sklypais yra visiškai panaikinę griovius ir po įvažiavimais į juos neįsirengę pralaidų. Tokiu atveju vanduo teka gatve, ardo kelkraščius ir pačią gatvę, taip pat dažnai suteka į žemiau esančius gyventojų sklypus. 

Keičiantis klimatui ir dažnėjant liūtims, akivaizdu, kad lietaus vandens surinkimo problemos tik didės, todėl sklypų savininkai turi skirti didelį dėmesį lietaus vandens nutekėjimo sistemų įrengimui ir priežiūrai, taip pat kuo daugiau palikti sklypuose neužstatytų (neužklotų trinkelėmis ar kita kieta danga) plotų, nes tuomet didžioji dalis vandens susigeria į dirvą ir niekam nesukelia problemų.
 
Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą