Programėlė „Parateam“ – žmonių su negalia fiziniam aktyvumui
Keli šimtai sporto objektų visoje Lietuvoje, virtualus infrastruktūros žemėlapis ir paralimpinio sporto naujienos. Visa tai vartotojai ras naujoje programėlėje „Parateam“, kuri jau yra prieinama išmaniųjų telefonų, planšečių savininkams. Lietuvos paralimpinio komiteto pristatomo projekto tikslas – didinti negalią turinčių žmonių fizinį aktyvumą, o tuo pačiu socializaciją bei integraciją į šalies visuomenę.
Programėlė „Parateam“ jau prieinama „App Store“ ir „Google Play“ platformose.
„Statistika sako, kad Lietuvoje tik du iš šimto žmonių su negalia yra fiziškai aktyvūs. Viena iš pagrindinių tokio mažo judrumo problemų – informacijos stoka. Šiuo projektu siekiame keisti situaciją.
Programėlės „Parateam“ vartotojai savo telefone ras visą pagrindinę informaciją apie negalią turintiems žmonėms pritaikytus sporto infrastruktūros objektus – vietą, ten kultivuojamas sporto šakas, kontaktus.
Virtualus žemėlapis apima visą Lietuvą, informaciją apie prieinamus sporto objektus žmogus ras būdamas bet kuriame šalies kampelyje“, – sakė paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
Pasak paralimpinio čempiono M. Biliaus, pagrindinis projekto tikslas – didinti fiziškai aktyvių žmonių su negalia skaičių Lietuvoje, o iš to visuomenė gaus dar daugiau papildomų naudų.
„Iš asmeninės patirties žinau, kad fizinis aktyvumas, sportas duoda labai daug. Pirmiausiai, tau pačiam, nes sportuodamas esi sveikesnis, bendrauji su kitais žmonėmis, keli savo savivertę ir pasitikėjimą, tau yra lengviau kasdieniame gyvenime, nes atsidaro daug durų ir galimybių.
Tai ypač svarbu negalią turinčiam žmogui, kuris vis dar ne retai nesijaučia esantis visavertis visuomenės narys, nes gal bijo, o gal tiesiog nežino, kur ir kaip jam žengti tą pirmą žingsnį iš namų.
Gal ne kiekvienas, atėjęs į salę, taps profesionaliu atletu, bet tikrai bus stipresnis fiziškai ir psichologiškai, o kuo tvirtesnė pažeidžiamiausia visuomenės grandis, tuo stipresnė mūsų šalis“, – sakė M. Bilius.
Šiuo metu programėlės „Parateam“ virtualiame žemėlapyje prieinami jau per du šimtai sporto objektų.
„Šis skaičius didėja kiekvieną savaitę. Prie projekto prisijungė didžioji dalis Lietuvos savivaldybių, kurioms esame dėkingi už suteiktą informaciją apie negalią turintiems žmonėms prieinamus sporto objektus. Kviečiame ir kitas savivaldybes, sporto objektų valdytojus aktyviai jungtis prie projekto.
Didžiąją dalį virtualiame žemėlapyje šiandien sudaro viešojo sektoriaus objektai, bet netrukus prie mūsų prisijungs dar daugiau privačių sporto klubų, galimybių sportuoti bus dar daugiau“, – pasakojo Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovė Asta Narmontė.
Žmonėms su negalia prieinami sporto objektai visoje šalyje žymimi specialiu lipduku su paralimpiečių simboliu gile ir užrašu „Mes draugiški negaliai“.
Šie kokybės ženklai programėlės „Parateam“ pristatymo išvakarėse suteikti dar dviems svarbiems šalies sporto objektams – rekonstruotam Vilniaus lengvosios atletikos maniežui ir Klaipėdos „Švyturio“ arenai.
„Objektams keliami baziniai prieinamumo reikalavimai. Nauji ar atnaujinti statiniai pagal įstatymus turi būti prieinami asmenims su negalia. Kiek kitokia situacija su senesniais objektais, bet į kiekvieną atvejį yra žiūrima lanksčiai, kartu su valdytojais siekiant daryti teikiamas paslaugas prieinamesnes.
Projekte aktyviai dalyvauja ir Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkai, kurie, naudodamiesi patirtimi, padeda įvertinti realias galimybes sportuoti salėse, stadionuose, maniežuose, kitose sporto erdvėse.
Programėlės vartotojai turi grįžtamojo ryšio galimybes, todėl kviečiame teikti pastebėjimus, pasiūlymus, į juos būtinai atsižvelgsime kartu su objektų valdytojais, savivaldybėmis“, – sakė A. Narmontė.
Programėlėje „Parateam“ galima rasti įkvepiančias istorijas apie mūsų šalies paralimpiečius, jų ryžtą ir kelią į sporto aukštumas, patarimus, kaip sportuoti, kaip sveikai maitintis ir siekti tikslų.
2020 m. Lietuvos paralimpinis komitetas ir Lietuvos savivaldybių asociacija pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo įsipareigojo siekti, kad šalies sporto infrastruktūra taptų labiau prienama.
Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Lietuvos savivaldybių asociacijos informacija
Komentarai
Komentarų nėra