Lietuvoje bus įrengti energijos kaupimo parkai, vienas iš jų – Alytaus rajone

Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė kartu su savivaldybės tarybos Komunalinio ūkio plėtros ir aplinkos apsaugos komiteto pirmininku Gintaru Chščenavičiumi trečiadienį dalyvavo energijos kaupimo įrenginių sistemos operatorės „Energy cells“ surengtoje simbolinės kapsulės įkasimo ceremonijoje. 

Alytaus rajone, Vilniuje, Šiauliuose ir Utenos rajone elektros transformatorių pastotėse jau pradedami paruošiamieji baterijų parkų statybos darbai, į Lietuvą atplukdyta didžioji dalis įrenginių. 

„Energy cells“ keturis baterijų parkus įrengs ir į Lietuvos energetikos sistemą integruos iki šių metų pabaigos.

Baterijų parkai leis užtikrinti momentinį izoliuotą elektros energetikos sistemos darbo rezervą. Po sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais ši sistema prisidės prie sparčios augančių atsinaujinančių energijos šaltinių integracijos – galės kaupti saulės ir vėjo elektrinių energiją, o esant jos poreikiui, perduoti energiją atgal į tinklą.

Energijos kaupimo įrenginių sistemai įrengti bendrovė „Energy cells“ gavo 87,6 mln. eurų finansavimą iš Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo plano „Naujos kartos Lietuva“. Lietuvos elektros energijos kaupimo įrenginių sistema yra būtina siekiant užtikrinti Lietuvos energetikos sistemos saugumą ir galimybę dirbti izoliuotu režimu.

Pagal moderniausias ličio jonų technologijas pagaminti elektros kaupimo įrenginiai yra pirmieji ne tik Lietuvoje ar Baltijos šalyse. 200 MW ir 200 MWh suminės galios bei talpos Lietuvos energijos kaupimo įrenginių sistema yra viena iš didžiausių ir viena pirmųjų Europoje.

Screenshot 166

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą