„Lazdijų ruduo“: krašto bendrystės šventėje atiduota pagarba Anglijos karalienei Elžbietai II

Nors dangus nuo pat ryto grasino lietumi, Lazdijų hipodromas vakar buvo pilnutėlis  žmonių. Į tradicinę krašto šventę „Lazdijų ruduo“ suvažiavo dainininkai, muzikantai ir šokėjai iš viso rajono, kaimų bendruomenės, įstaigos, meno saviveiklos kolektyvai, stebinantys savo įrengtų kiemelių originalumu... O kur dar virtinė prekybininkų, siūliusių atsigerti, užkąsti ir lauktuvių namiškiams parvežti.

Šventės dalyvius pasveikino rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, akcentavusi, kad šventė Lazdijų hipodrome, šalia karalienės Elžbietos II tribūnos, vyksta labai simbolišku metu, kai pasaulis gedi vienos įtakingiausių, gerbiamiausių asmenybių – Anglijos karalienės Elžbietos II, kuri dar visai neseniai, šių metų pradžioje, davė sutikimą pavadinti Lazdijų hipodromo tribūną jos vardu. Merės kvietimu šventės dalyviai Anglijos monarchės atminimą pagerbė tylos minute.

Šventė tesėsi, savo akcentus perkeldama tai į hipodromo bėgimo taką, tai į aikštę šalia hipodromo, kur kiemelių šeimininkai pasitiko visus, į šventę atvykusius: vaišino, egzaminavo, užduodami klausimus apie Dzūkiją.

Kiemelių pavadinimai žavėjo išradingumu: „Sveiko dzūko kamara“, „Parubežiniai dzūkai“, „Dzūkiškos piršlybos“, „Cikro dzūko pacikra“, „Dzūkiška pircis, liuckas masažas“, „Seirijų vaiscinė“. Dzūkijos VVG, burianti visas kaimų bendruomenes, žygiavo su šūkiu „Jei ne Dzūkų VVG, kaimo versle būt skylė“. Ne atsitiktinai šventėje buvo tiek dzūkiškumo. Jos tema šiemet: „Kodas – dzūkas“. Todėl savo šaknis atrasti gera proga buvo ne tik menant mįsles, atsakinėjant į Lazdijų krašto muziejaus parengtus klausimus, bet ir šokant Dzūkijos krašto šokius, kurių ne vienas prisimintas vakar, visiems Lazdijų krašto šokėjams susijungus į bendrą tradicinę Lietuvos liaudies šokių akciją „Visa Lietuva šoka“, organizuojamą Lietuvos nacionalinio kultūros centro.

Ypatingo žiūrovų palaikymo susilaukė Lazdijų hipodromo takas. Jame organizuoti 3 bėgimai – poni žirgelių, žemaitukų ir   grynakraujų žirgų. Malonu, kad šį sezoną Lazdijų hipodrome rengiamose varžybose dalyvauja vis daugiau Lazdijų hipodromui atstovaujančių žirgų, kurių savininkai – lazdijiečiai. Smagi šventės žinia ir ta, kad vakar savo, žirginio sporto varžybų komentatoriaus kelią sėkmingai pradėjo lazdijietis Vakaris Bernatonis, žymaus mūsų krašto žirgininko, lenktyninių žirgų savininko Mariaus Bernatonio sūnus.

Iš viso Lazdijų hipodromo take varžėsi 11 žirgų – iš Lazdijų, Kelmės, Kauno, Raseinių, Panevėžio rajonuose esančių žirgynų. Lenktynių nugalėtojams taures įteikė savivaldybės merė Ausma Miškinienė, rajono savivaldybės tarybos narė Jurgita Kurauskienė ir savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Dalius Mockevičius. Nugalėtojai taip pat buvo apdovanoti šventės rėmėjų – „kasukasu.lt“, Lietuvos žemaitukų asociacijos ir VšĮ „Lazdijų sporto centras“ prizais.

Baigiamieji šventės akordai vėl skambėjo nuo scenos, savo dainas jiems skyrė populiarūs mūsų krašto atlikėjai.

Lazdijų žirgininkai suteikė smagią pramogą – pasivažinėti karieta. Į namus kiekvienas nešėsi jei ne lauktuvių, tai šilumą širdy ir puikią nuotaiką. Už tai reikėtų padėkoti šventės kūrėjams: Lazdijų kultūros centrui, Lazdijų sporto centrui, VšĮ „Lazdijų hipodromas“ ir visiems, kurie atėjo.

lazdijai.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą