Socialinių paslaugų srities darbuotojams – didesni atlyginimai
Nuo 2025 m. pradžios, didėjant biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos koeficientams, didėja ir socialinių paslaugų srities darbuotojų atlyginimai. Daliai socialinių paslaugų srityje dirbančių asmenų atlyginimai didėja ir papildomai – ne mažiau kaip 178 eurais.
„Socialinių paslaugų srities darbuotojai atlieka ypatingą vaidmenį visuomenėje – teikia pagalbą pažeidžiamiausiems visuomenės nariams, padeda sprendžiant socialines problemas ir rūpinantis bendruomenių gerove. Jų veikla mažina socialinę atskirtį, skatina bendruomeniškumą ir solidarumą. Ir toliau skirsime ypatingą dėmesį šios srities darbuotojams. Mūsų atsakomybė yra užtikrinti tinkamas darbo sąlygas ir didinti socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokestį taip kuriant pačių darbuotojų stabilumą ir saugumą“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė.
Pagal Biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pataisas, A, B ir C lygio specialistų minimalūs pareiginės algos koeficientai didėja nuo 5 iki 12 proc., tai liečia ir socialinių paslaugų srities darbuotojus. Jų pareiginė alga padidėja 53–124 eurais:
- A lygio specialisto, kurio funkcijoms vykdyti būtinas ne žemesnis kaip aukštasis universitetinis ar neuniversitetinis išsilavinimas – 53 eurais;
- B lygio specialisto, kurio funkcijoms vykdyti būtinas ne žemesnis kaip aukštesnysis išsilavinimas ar baigta profesinė mokykla – 89 eurais;
- C lygio kvalifikuoto darbuotojo – 124 eurais.
Papildomai, vadovaujantis socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu, pareiginės algos koeficientas padidintas ne mažesniu kaip 0,1 pareiginės algos (atlyginimo) baziniu dydžiu (178,54 eurais) savivaldybių socialinių paslaugų įstaigų vadovams, socialiniams darbuotojams, socialinės įtraukties koordinatoriams, socialinių paslaugų įstaigos užimtumo specialistams, valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos atestuotiems asmenims, socialinių paslaugų įstaigos psichologams, globos koordinatoriams, globos centro veiklos koordinatoriams ar veiklos vadovams, socialinių paslaugų įstaigos socialiniams pedagogams. Šis padidinimas palies apie 2500 savivaldybių biudžetinėse įstaigose dirbančių socialinių paslaugų srities darbuotojų.
Šeimų socialinę priežiūrą teikiančių darbuotojų darbo užmokestis socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu taip pat padidintas 0,1 pareiginės algos (atlyginimo) baziniu dydžiu (178,54 eurais). Šiems darbuotojams darbo užmokestis mokamas iš valstybės biudžeto dotacijos ir nuo 2025 m. visoje šalyje dirbantiems 421-am atvejo vadybininkui sieks 1,09, 985-iems socialiniams darbuotojams – 1,04, o 193-ims individualios priežiūros darbuotojai – 0,8 pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, šiuo metu šalyje dirba beveik 17 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų, iš jų socialinių darbuotojų – 5 tūkst. Socialinių darbuotojų darbo užmokestis auga kasmet – vidutinis jų darbo užmokestis nuo 2021 m. padidėjo 50 proc. 2024 metais socialinių darbuotojų vidutinis darbo užmokestis į rankas siekė 1294 eurų. Tačiau atotrūkis nuo vidutinio darbo užmokesčio šalyje vis dar išlieka.
Komentarai
Komentarų nėra