Kokia man nauda, jei rūšiuosiu maisto atliekas?


Ne visada mes darome tik tai, kas naudinga. Kartais tenka daryti ir tai, kas reikalinga. O atskirai rinkti maisto atliekas apsimoka net ir finansiškai.
Maisto atliekų konteineriais besinaudojantys Alytaus miesto individualių namų gyventojai turi galimybę mažiau mokėti už mišrių komunalinių atliekų tvarkymą – jiems sumažintas minimalus mišrių atliekų konteinerių ištuštinimo kiekis.
Besinaudojantiems 120 litrų talpos mišrių atliekų konteineriais minimalus jų ištuštinimo kiekis per metus yra 12 kartų (anksčiau buvo 17), turintiems 240 litrų talpos konteinerius minimalus ištuštinimo kiekis per metus 8 kartai (anksčiau buvo 12 kartų).
Tokią lengvatą nuo praėjusių metų liepos mėnesio nusprendė taikyti Alytaus miesto savivaldybės taryba. Ruošiantis atskiram maisto atliekų surinkimui, buvo paskaičiuota, kad jos sudaro apie 25 procentus mišrių komunalinių atliekų kiekio. Tad atskyrus maisto atliekas, mišrių atliekų kiekis turėtų ketvirtadaliu sumažėti. Atsižvelgiant į tai ir buvo nuspręsta sumažinti mišrių atliekų konteinerių ištuštinimo dažnumą.
Už vieno mažesnio, 120 litrų, konteinerio ištuštinimą Alytaus mieste yra nustatytas 1, už didesnio – 2 eurų vietinės rinkliavos mokestis – kintamoji rinkliavos dalis. Sumažinus konteinerių ištuštinimo dažnumą, alytiškiams atsirado galimybė už atliekų tvarkymą mokėti 5-8 eurais mažiau.
„Nei išdalinti maisto atliekų konteineriai, nei pats maisto atliekų surinkimas gyventojams papildomai nieko nekainuoja. O įvertinus tai, kad atskirai surenkant maisto atliekas, mažės mišrių atliekų kiekis, savivaldybė priėmė sprendimą, kuris žmonėms dar ir palengvina mokestinę naštą. Tad belieka laukti alytiškių supratingumo ir geranoriškumo, atskirai renkant maisto atliekas“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.
Maisto atliekos Alytaus mieste atskirai surenkamos nuo praėjusių metų rudens. Alytaus mieste buvo išdalinta apie 1700 maisto atliekų konteinerių komplektų. Pirmieji juos gavo individualių namų gyventojai, iki tol neturėję kompostavimo konteinerių. Netrukus maisto atliekų konteinerius gaus visi individualių namų gyventojai.
Pasitaiko atvejų, kai gyventojai tikina, kad jų namuose maisto atliekų nėra ir klausia, ar gali atsisakyti joms skirto konteinerio.
Naudoti šį konteinerį yra būtina, nes ne tik pačių maisto likučių, bet ir vaisių, daržovių lupenų, žievių, arbatos ar kavos tirščių, vienkartinių rankšluosčių ir panašių atliekų, kurias reikia mesti į maisto atliekų konteinerius, atsiranda kiekvienuose namuose.
O atskiras maisto atliekų surinkimas yra teisės aktuose numatyta būtinybė. Metant šias atliekas į kitų atliekų konteinerius, jie nebus ištuštinami, o piktybiškai nerūšiuojant gali būti taikomos administracinės nuobaudos. Bet geriau gyventi draugiškai – išrūšiuoti maisto atliekas ir mažiau mokėti už mišrias!

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą