Atidarytas Alytaus rajono psichosocialinės pagalbos


Veiklą pradėjo Alytaus rajono psichosocialinės pagalbos centras, kuriame bus teikiama kompleksinė pagalba patyrusiems ar kuriems kyla pavojus patirti prievartą, smurtą šeimoje, priklausomybių turėjusiems ir išgyvenantiems krizines situacijas ar sunkumų gyventojams.
Psichosocialinės pagalbos centras yra Miroslavo globos namų padalinys. Jo patalpas Alytaus mieste, Margio gatvėje, veiklai pritaikė Alytaus rajono savivaldybė kartu su Miroslavo globos namais, įgyvendindami Europos Sąjungos finansuojamą projektą ,,Psichosocialinės pagalbos centro įkūrimas“.
„Tai centras, kuriame pagalbą ras žmonės, kuriems jos labiausiai reikia“ , – atidaryme sakė vicemerė Dalia Kitavičienė. Jo atidaryme taip pat dalyvavo savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, savivaldybės tarybos narių, seniūnai, rajono socialiniai darbuotojai.
Centro atidarymo simbolinę juostelę perkirpo meras Algirdas Vrubliauskas ir Miroslavo globos namų direktorius Vytautas Mocevičius, patalpas pašventino Alytaus dekanato dekanas Arūnas Užupis.
Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas teigė, kad nusprendus atidaryti Psichosocialinį pagalbos centrą sulaukta nemažo pasipriešinimo, tačiau įsitikinęs, kad jis bus naudingas žmonėms, kuriems reikia specialistų pagalbos, vieta, į kurią laikinai galima bus atsitraukti iš smurto aplinkos. „Buvom apskųsti, kur tik galima. turėjome atstovėti savo poziciją ir neprarasti ryžto. Visi sako, kad daryti gerus darbus reikia, bet kai tik nori kažką atidaryti, įgyvendinti, prasideda kalbos, kad tik ne prie mūsų, kitoje vietoje ar kur nors toliau. Labai svarbu bėdos ištikto žmogaus nepalikti vieno, padėti jam atsitiesti, paskatinti. Tam reikalingas kiekvieno mūsų palaikymas. O bėdų žmonės visokių turi, ir šeimose būna problemų. Tai vieta bus, kurioje galima bus nusiraminti, pabūti, gauti specialistų pagalbą. Mano nuomone, šis pastatas tarnaus labai kilniam tikslui. Kai kalbame apie gerovės valstybę, man atrodo, tai irgi prisidėjimas prie to,“ – sakė meras A. Vrubliauskas.
Atidarymo dalyviai apžiūrėjo patalpas, kurios pritaikytos Psichosocialinio centro veiklai. Pastate atlikti kapitalinio remonto darbai, įėjimas į pastatą pritaikytas neįgaliesiems, įrengtos darbo ir apgyvendinimo patalpos, užsiėmimų kambarys, virtuvėlė, kurioje rajono meras Algirdas Vrubliauskas iškepė pirmuosius blynus ir jai pavaišino atvykusius svečius. Antrajame pastato aukšte veiklą vykdo Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras.
„Tai yra socialinių paslaugų įstaiga, kurios pagrindinis tikslas – palaikyti socialinės rizikos asmenų motyvaciją, ugdyti jų socialinius įgūdžius bei padėti jiems integruotis į visuomenę“ , – sakė projekto vadovė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinskienė.

Pirmasis užsiėmimas centre vyko rajono socialiniams darbuotojams. Joms paskaitą skaitė psichologas Tomas Lagunavičius.
Pagalbą centre galės gauti siekiantys pakeisti gyvenimo būdą, motyvuoti asmenys, kuriems pagal poreikį bus teikiamos įvairios socialinės paslaugos: informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo, psichologinė, socialinė pagalba bei kitos reikalingos paslaugos. Paslaugas teiks kvalifikuoti specialistai – socialinis darbuotojas ir psichologas. Prireikus bus organizuojamas laikinas apnakvindinimas smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims ar dėl grėsmės jį patirti.
Alytaus rajono savivaldybė jau aštuntus metus sėkmingai vykdo Priklausomybių mažinimo programą, todėl šio centro įkūrimas – dar vienas svarbus žingsnis plėtojant socialines paslaugas ir siekiant užtikrinti kompleksinę pagalbą socialinę riziką patiriantiems asmenims.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą