Pas burnos higienistus pacientai pateks greičiau

Nuo 2024 m. sausio 1 d. sumažinus maksimalų burnos higienisto aptarnaujamų pacientų skaičių, gerės šių paslaugų prieinamumas gyventojams.

„Priimti pakeitimai padės pacientams greičiau patekti pas burnos higienistą, o gydymo įstaigos už šias paslaugas gaus daugiau lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Matydamos poreikį, įstaigos galės priimti į darbą papildomus specialistus, kad užtikrintų savalaikes ir kokybiškas paslaugas savo pacientams“, – sako sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. maksimalus burnos higienisto aptarnaujamų gyventojų skaičius sumažintas nuo 14,5 tūkst. iki 10 tūkst. Šią sąlygą atitinkančioms burnos higienisto paslaugoms nustatytas didesnis įkainis, apmokant suteiktas paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Šiam tikslui per metus bus papildomai skirta 3,3 mln. PSDF biudžeto lėšų.

Ministerija primena, kad PSDF biudžeto lėšomis yra apmokamas burnos higienos specialisto darbas, o pats pacientas turi sumokėti už naudojamas medžiagas – vaistus, plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones ir kt., atsižvelgiant į sunaudotų medžiagų, priemonių kiekį ir jų įsigijimo kainą. Išimtis taikoma ir mokėti už medžiagas nereikia vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 metai, bei socialiai remtiniems asmenims (pateikus gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą).

Burnos sveikata neatsiejama nuo bendros organizmo sveikatos, todėl ypač svarbu užtikrinti burnos ligų profilaktiką. Burnos higienistas yra vienas iš pagrindinių asmens sveikatos priežiūros specialistų, kuris užtikrina burnos ligų profilaktiką suaugusiems ir vaikams. Burnos higienistas apsilankymo metu apžiūri, ar dantys nėra pažeisti dantų ėduonies, ar burnos gleivinėje nėra pakitimų, atlieka profesionalią burnos higieną bei taiko tokias profilaktines procedūras kaip dantų paviršių dengimas fluoridų preparatais ar vaikų krūminių dantų dengimas silantinėmis medžiagomis.

Šie specialistai taip pat atlieka individualios burnos higienos mokymą, tai yra ne tik parenka individualiai tinkančias burnos priežiūros priemones, bet ir parodo, kaip tinkamai jomis naudotis, siekiant išsaugoti burnos sveikatą. Ši paslauga aktuali ne tik suaugusiems, bet ir vaikams formuojant jų burnos higienos įgūdžius.

Užsiregistruoti burnos higienisto paslaugoms pacientai gali savo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. 

SAM Komunikacijos skyrius

Komentarai

 • Lina
  prieš 11 minučių
  <a href="https://www.belladerma.lt/issipletusiu-kapiliaru-salinimas-lazeriu-kaune/" >kapiliarų šalinimas lazeriu Kaune</a> yra puikus pasirinkimas

 • Lina
  prieš 10 minučių
  [url=https://www.belladerma.lt/issipletusiu-kapiliaru-salinimas-lazeriu-kaune/]kapiliarų šalinimas lazeriu Kaune[/url] yra puikus pasirinkimas

 • MARTINS LUTHOR
  prieš 52 minučių
  MR MORRIS GRAY IS THE ONLY REAL AND TRUSTED RECOVERY EXPERT

  I have a strong interest in this subject due to my prior experiences, which have increased my understanding of it. Had I had this information earlier, I would not have fallen victim to scams to the extent that I did, In my quest to earn enough money to retire early, I lost a lot of money to several investing platforms. I was clueless about how to restart after losing everything. Fortunately, I was directed to Morris Gray A Legitimate DIGITAL ASSETS RECOVERY AGENT by a friend. I was able to contact Him on: MORRIS GRAY 380 @ GMAIL COM, and they helped me recover my lost 13.6 BTC and introduced me to reliable investment platforms that are currently helping me realize my ambition of retiring early. Given how crucial this is, I hope it will assist someone who is in need of such services, you can reach out to him on, Whats App: + 1 607 698 0239 & Email: @ MorrisGray380 @ Gmail, Com…..

Parašykite komentarą