Padėkos už veiklą sveikatos stiprinimo srityje – dviems rajono mokykloms

2018 m. lapkričio 29 d. Panevėžyje vyko III nacionalinė mokslinė - praktinė konferencija "Vaikų sveikatos stiprinimas. Nuveikti darbai ir nauji iššūkiai", kurioje dalyvauti buvome pakviesti ir mes - Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos bei Kučiūnų pagrindinės mokyklos atstovai.

 

Po gražaus muzikinio įvado konferencijos dalyvius sveikino Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento vadovas Rolandas Zuoza, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė. Buvo akcentuojama, kad šioje srityje Lietuva daug nuveikusi, sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas išsidėstęs per 58 savivaldybes, jose dirbama aktyviai ir rezultatyviai. Šiandien Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle yra per 34.000 mokyklų iš 44 šalių, jose rūpinamasi mokinių ir mokyklos bendruomenės narių fizine, protine bei dvasine sveikata, gilinamos sveikos gyvensenos žinios, formuojami įgūdžiai. Konferencija skirta Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 25 –mečiui paminėti, ją organizavo Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Wold Health Organization Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, švietimo mokymo ir ligų prevencijos centras. Pranešimus sveikatos stiprinimo tema skaitė Europos tinklo "Mokyklos europiečių sveikatai" (MES) fondo vadovė Anette Schultz, Lietuvos sveikatos mokslų mokslų universiteto Neuromokslų instituto docentas daktaras Kęstutis Skauminas, visuomenės sveikatos biurų darbuotojai, bendrojo lavinimo ir aukštųjų mokyklų atstovai bei kiti su sveikatos politikos formavimu susiję asmenys, taip pat vyko stendinių pranešimų pristatymas.

Tačiau svarbiausia ir, žinoma, aktualiausia dalis mums buvo apdovanojimų ceremonija, kurios metu gavome Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijų ministrų pasirašytą padėką už aktyvią veiklą ir lyderystę sveikatos stiprinimo srityje. Taip pat mokyklų bendruomenėms įteikė vėliavą bei lentelę su užrašu Sveikatą stiprinanti mokykla.

Nuoširdžiai džiaugiamės apdovanojimais, dėkojame savo mokyklų bendruomenėms už įdėtą darbą ir pastangas, viliamės, kad mūsų veikla stiprinant mokinių sveikatą ir ateityje turės prasmę ir atneš puikių rezultatų.

Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos direktorė Zita Ščerbtekienė

Kučiūnų mokyklos direktorė Alvyra Bakšienė

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą