Lazdijų rajone skelbiama gripo epidemija

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Gintauto Salatkos įsakymu, nuo sausio 29 d. Lazdijų rajone skelbiama gripo epidemija.

 Rekomenduojama Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje esančių įstaigų, įmonių, organizacijų vadovams gripo epidemijos laikotarpiu riboti masinius žmonių renginius, nutraukti pamokas švietimo įstaigose ir užsiėmimus organizuotuose kolektyvuose, susirgus 20 proc. ir daugiau juos lankančių vaikų.

Įmonėse ir organizacijose, ypač vaikų kolektyvuose, pagerinti patalpų vėdinimą, drėgną valymą bei dezinfekciją. Riboti asmens sveikatos priežiūros įstaigose hospitalizuotų ir globos namuose gyvenančių asmenų lankymą.

Nors skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių.

Todėl rekomenduojama:

tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti;
vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
gerai vėdinti patalpas;
susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;
sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.

Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Parengta pagal Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informaciją.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą