5 patarimai, kaip sumažinti prakaitavimą ir kaip tinkamai prižiūrėti pažastis


Jausmas, kai atrodo, jog prakaituojama per daug, gali būti nemalonus. Dažniausiai susimąstoma, kaip būtų galima sumažinti prakaitavimą, tuo pat metu suteikiant pažastims pelnytą priežiūrą – paliekančią laisvę jaustis atsipalaidavusiems visą dieną. „Dove“ prekinio ženklo vadovė Paula Elksne dalinasi 5 naudingais patarimais, kaip sumažinti prakaitavimą ir tuo pačiu rūpintis pažastimis.
Naudokite antiperspirantą vietoje dezodoranto
„Daug žmonių galvoja, kad dezodorantas ir antiperspirantas yra tas pats dalykas. Tiesa yra tokia, kad tai yra du atskiri produktai, kurie veikia skirtingai. Dezodorantas apsaugo nuo kvapo, o antiperspirantas – ir nuo prakaito. Dezodorantas padės išlaikyti gaivumą, o antiperspirantas padės kontroliuoti prakaitą ir išvengti drėgmės pažastyse“, – aiškina P. Elksne.
Venkite aštrių skonių
Ar teko girdėti, jog stiprūs skoniai kartais gali prisidėti prie didesnio prakaitavimo? Kaip pavyzdį galima išskirti aštrų maistą, kavą ir alkoholį. Kūnas reaguoja į aštrų maistą taip pat, kaip į karštą ir saulėtą dieną. Jis skatina kūną prakaituoti, net jei lauke yra šalta. Jei apie tai nesusimąstėte anksčiau, tai yra geras pirmasis žingsnis, kurį galima žengti, jei ieškoma sprendimų, kaip sumažinti prakaitavimą.
Kruopščiai nusausinkite pažastis
Daugelis atsikelia ryte, išsimaudo duše, naudoja antiperspirantą ir toliau tęsia savo dieną, tačiau taip elgtis yra klaidinga. „Kai oda yra sausa ir šalta, prakaito liaukos geriau sugeria antiperspirantą. Kruopštus pažastų nusausinimas prieš naudojant antiperspirantą padeda jam veiksmingiau sumažinti prakaitavimą“, – pataria „Dove“ prekinio ženklo vadovė.
Kovokite prieš stresinį prakaitavimą reguliariu sportavimu
Paprastai apie mankštą, kaip apie prakaitavimo mažinimo priemonę, nėra galvojama. Tačiau šiuo atveju, tai gali būti būtent tai. Pirmiausia, mankšta gali sumažinti streso hormoną kortizolį. Sportavimas taip pat gali suaktyvinti endorfinų išsiskyrimą. Endorfinai padeda atsipalaiduoti ir suteikti pasitenkinimo jausmą. Mažesnis streso hormonų kiekis, kartu su endorfinų išsiskyrimu, nuramina kūną. Tai gali sumažinti galimą perdėtą prakaitavimo reakciją į kasdienines stresines situacijas.
Naudokite antiperspirantą prieš miegą
Tam, kad galėtų efektyviai blokuoti prakaitą, antiperspirantui reikalingas laikas ir sausas paviršius. Naktį kūno temperatūra yra žemesnė, be to, tokiu metu kūno aktyvumas yra itin mažas. . Nakties miegas, kartu su žemesniu prakaito lygiu, suteikia antiperspirantui pakankamai laiko atskleisti savo magiją.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą