Žolelių, šaknelių ir medžių gydomosios galios atskleistos Alytuje

 

Šiltas, jaukus vakaras „Slow Food Alytus“ klube, Vilniaus g. 18 su žolininku vaistininku-žolininku, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentu, DDU ŽŪA doktorantu Mariumi Lasinsku. Susirinkusieji sužinojo tris žolininko taisykles, be kurių į gamtą geriau neiti, vaišinosi imunitetą stiprinančia ir grožį puoselėjančia arbata. Svečias papasakojo kaip teisingai surinkti ir paruošti gydomąsias žoleles arbatai bei ko šiuo metu ieškoti pievose ir miškuose, kalbėjo apie tikrąsias ligų priežastis, kada gali ir kada negali padėti vien tik vaistažolės ar medžiai.
„Egzistuoja trys žolininko taisyklės, kurių nežinant geriau į gamtą neiti, nes surinksi ne vaistą, o nuodą,“- tikino M. Lasinskas. Pirmoji taisyklė – pasiruošimas ir nusiteikimas. Žoliavimui būtina pasiruošti – iš vakaro susiruošti švarius, geriausiai natūralaus pluošto drabužius, pasiimti keletą lininių ar drobinių maišelių, į kuriuos bus dedamos žolelės. Žoliautojas turėtų atsikelti kuo anksčiau ryte, su niekuo nesikalbėti, pasimelsti ar pagroti kanklėmis. Antroji - padėka ir gero darbo padarymas. Kai tu ateini į gamtą, tu bandai suprasti, kokias didžiules pastangas turi įdėti žolelės, medeliai, kol užauga: kiekvieną dieną žemelė maitina, saulutė šildo, lietutis palaisto, oras gaivina, kol užauga didžiuliai medžiai, tai norisi tokiems draugams padėkoti, nusilenkti ir padaryti gerą darbą – šiukšlė šalia augalo guli, tai paimi ją, tuomet daug geriau suveiks augalai. Trečioji žolininko taisyklė – ne viską rinkti, o vieną ketvirtąją. 25 procentai tau, o 75 procentai turi likti gamtai. Tokios trys žolininko taisyklės, kurių laikantis, surinktos vaistažolės žymiai geriau suveiks, turės nepalyginamai didesnių gydomųjų galių.
Dilgėlės, kiaulpienės, garšva, gaurometis, kanapės – tai tik dalis žolelių, apie kurių gydomąsias savybes, tinkamą rinkimą ir vartojimą tąkart sužinojo alytiškiai. M. Lasinksas išsamiai papasakojo ir apie medžių naudą žmogui. „Medžiai vien savo buvimu mus gydo. Esame vartotojai: maisto, žolelių, net žmones „vartojame“ bendraudami tik su tais, kurie mums patogūs. O štai medžiui iš mūsų nieko nereikia. Galime tiesiog pasivaikščioti beržyne – baltas beržo kamienas tiks norintiems „išvalyti“ mintis, tapti švaresniais. Kai trūksta jėgų, pavaikščiokite pušyne. O kai jėgų per daug, eikite į eglyną, tik šiukštu neužsibūkite – grįšite paskendę melancholijoje. Juokauju, kad jeigu vaikai naktį prastai užmiega, pakiškite juos trumpam po egle – aprims. Jeigu trūksta išminties, patarimo – sprendimo ieškoti eikite pas ąžuolą (išminčius daug žino). Kai niekas nepadeda, paverkti, pasiguosti eikite pas liepą motinėlę,“- tikino žolininkas.
Pasidalinę žiniomis ir geromis emocijomis alytiškiai su Mariumi Lasinsku atsisveikino iki gegužės mėnesio, kuomet susitiks praktiniam užsiėmimui gamtoje.

Alytaus sveikuolių klubo „Ryžtas“ informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą