Alytiškių pasirinkimui – penki universitetai su įvairiomis studijų nuolaidomis

Alytaus miesto savivaldybės programos „Studijuok Alytuje“ partneriai – penki Lietuvos universitetai – būsimiems studentams iš mūsų miesto gali pasiūlyti ne tik profesinėje veikloje reikalingas magistrantūros studijų programas, bet ir įvairias studijų lengvatas bei stipendijas. 

Alytaus miesto savivaldybė yra įsipareigojusi sėkmingai įstojusiems ir pasirinkusiems vieną iš vienuolikos studijų programų Mykolo Romerio, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijų, Lietuvos sporto universitetuose ir Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje studentams išmokėti vienkartinę 200 eurų sieksiančią subsidiją, galvojama ir apie galimybes geriausiems studentams mokėti stipendijas. 

Pačių absolventų ir verslo įmonių įsteigtas stipendijas, kurios siekia ir po kelis šimtus eurų, pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanės, profesorės Astridos Miceikienės, gauna ir pažangiausi akademijos studentai. 

„Pavyzdžiui, viena mūsų absolventė skyrė 1200 eurų. Ir ne tam, kuris geriausiai mokosi, bet tam, kuriam sunkiau sekasi, bet jis tikrai nori studijuoti. Kalbant apie verslą, šiais metais stipendijas skyrė bendrovės „Hegelmann Transporte“, „Topo grupė“, Žemės ūkio konsultavimo tarnyba, kitos įmonės“, - sakė pašnekovė.

Šiais metais pradėti studijas akademijoje itin palanku: stojantiems į valstybės nefinansuojamas vietas, priklausomai nuo egzaminų rezultatų, taikoma iki 50 procentų studijų kainos nuolaida.

Tikslus stojančių į magistro studijas akademijoje alytiškių skaičius kol kas nėra žinomas, kadangi priėmimas vyks dar per visą rugpjūčio mėnesį. Profesorės teigimu, per pirmą priėmimo etapą tikrai jau įstoję yra keturi ar penki. 

Dokumentus studijuoti Lietuvos sporto universitete pateikusi Rosita Jakaitienė sako, kad savivaldybės iniciatyva  tarpininkauti dėl aukštojo mokslo studijų yra puiki ir labai naudinga. 

„Ne tik ir net ne tiek dėl finansinės paskatos, bet labai svarbu, kad jauni žmonės gali plėsti akiratį, įgyti daugiau profesinėje veikloje reikalingų žinių. Juolab, kad tai galima daryti dirbant“, - sakė moteris. 

Ji jau yra baigusi kūno kultūros bakalauro studijas, turi edukologijos magistro laipsnį, tačiau sako, kad tik praėjusiais metais baigus studijas, pajuto, kad kažko lyg ir trūksta. 

„Iš tiesų tai Sveikatos ministro įsakymu, nuo 2024 metų ugdymo įstaigose dirbantys visuomenės sveikatos specialistai privalės turėti atitinkamą išsilavinimą, tad dar vienas magistro laipsnis bus būtinas turimam darbui“, - sakė Rosita. Jos teigimu, Lietuvos sporto universitete studijuoti fizinis aktyvumą ir visuomenės sveikatą yra nusiteikusios ir kitos jos pažįstamos panašų darbą dirbančios merginos. 

Stojimas į universitetus vyks dar visą rugpjūtį. Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus turimais duomenimis, apie ketinimus studijuoti magistrantūroje norus yra pareiškę daugiau kaip trys dešimtys alytiškių. Iš jų jau daugiau kaip 20 jau įstojo į pasirinktą universitetą.

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą