Vyko penktasis nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“
LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyko nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ finalas. Renginio gobėjas Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Konkursą organizuoja Lietuvos istorijos mokytojų asociacija su partneriais: Lietuvos Respublikos Seimo Kanceliarija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo sporto ministerija, Lietuvos istorijos institutas, Vilniaus Universiteto Istorijos fakultetas, naujienų portalas „Delfi.lt”, Nacionalinis muziejus LDK Valdovų rūmai, istorijos korepetitorius internete „GoHisto”.
Konkurso organizatorių tikslas – prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, skatinti kiekvieną Lietuvos pilietį nuolat domėtis Lietuvos istorija, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe. Taip pat siekiama ugdyti visuomenės bendruomeniškumą, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes, skatinti užsienyje gyvenančius lietuvius drauge prasmingai paminėti šią dieną. Svarbiausia konkurso idėja yra ne tiek patikrinti Lietuvos istorijos žinias, kiek praturtinti visuomenę naujais faktais, idėjomis, kurios yra užduoties klausimų formuluotėse bei paskatinti Lietuvos valstybės šventes švęsti kitaip. ,,Lietuvos istorijos žinovo“ konkursą prieš 5 metus sumanė ir kartu su partneriais įgyvendino mokytojai, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos nariai.
Konkursas buvo vykdomas dviem etapais: pirmasis etapas vyko 2018 m. vasario 14 d. vietinių organizacinių komitetų pasirinktose vietose. Penktą kartą rengiamo konkurso pirmajame etape dalyvavo beveik 450 Lietuvos mokyklų. Moksleiviai pirmiausia įveikė atrankinius etapus savo mokyklose ir gavo organizatorių kvietimus į antrą etapą. Geriausiai pasirodę 200 šių metų konkurso dalyvių savo žinias pasitikrino šį sekmadienį Seimo rūmuose. Lazdijų krašto garbę konkurse gynė gausus mūsų rajono moksleivių būrys: Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 8b kl. mokinės Urtė Lukoševičiūtė ir Austėja Jarusevičiūtė (mokytoja Salomėja Paškevičienė), 2gc kl. mokinė Meda Štarolytė,3 gb mokiniai Matas Ribinskas ir Aušra Valutkevičiūtė (mokytoja Audronė Pileckienė), Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos 3g klasės mokinė Karolina Zavadskaitė (mokytoja Laima Bielevičienė), Kučiūnų mokyklos 6 klasės mokinys Vakaris Čėsna ir 10 kl. mokinė Aistė Jungevičiūtė (mokytoja Kristina Švitrienė), Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos 4ga kl. mokinys Alnaras Čepononis ir 4gb kl. mokinė Rūta Margelevičiūtė (mokytoja Nijolė Goberytė). Džiaugiamės, kad Lazdijų r. savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Dalius Mockevičius pasirūpino jog ši gausi delegacija nuvyktų į Vilnių.
Renginio pradžioje susirinkusius dalyvius pasveikino LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas, LIMA Tarybos pirmininkės pavaduotojas Robertas Ramanauskas, Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja Angonita Rupšytė. Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos pirmininkė Žaneta Vaškevičienė savo kalboje pastebėjo, kad per penkerius metus “Lietuvos istorijos žinovas” subūrė beveik pastovių, nuolatinių konkurso dalyvių ratą ir jau tikrais konkurso draugais be Vilniaus tapo kitų miestų ir rajonų atstovai. Aktyviausios šiemet buvo Ukmergės, Kauno, Telšių, Šiaulių, Biržų, Lazdijų savivaldybių administracijos ir bendruomenės.
II etapo užduotį sudarė 30 klausimų, į kuriuos reikėjo atsakyti per 40 minučių. Užduotis savanoriškai rengė žinomi Lietuvos istorikai tyrėjai, patyrę istorijos mokytojai, muziejininkai. Norint teisingai atsakyti į klausimus reikėjo ne tik žinių, bet ir gebėti sklandžiai bei greitai formuluoti savo mintis. Didžiuojamės, kad šias, konkurso jubiliejinias metais, pirmą kartą tarp nugalėtojų pateko ir mūsų rajono atstovas. Gimnazijų klasių grupėje III vietą iškovojo Veisiejų Sigitos Gedos gimnazijos 4ga klasės mokinys Alnaras Čepononis. Jam apdovanojimą Seimo Pirmininko vardu įteikė Seimo Laisvės kovų ir Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas prof. dr. Arūnas Gumuliauskas. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.
Konkurso organizatoriai linkėdami ir toliau saugoti istorinę atmintį priminė Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro Petro Klimo žodžius: “Statyti Lietuvos valstybę be istorinės Lietuvos individualybės pažinimo reikštų eiti pusiau užrištomis akimis į tikslą, kurio ne tik neprimatai, bet ir neprijauti.”
Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos informacija
Komentarai
Komentarų nėra