Nuotraukos autorius: T.Bauro nuotr.

Atskleidė, kokių dovanų per Kalėdas laukia lietuviai

Šiemet kalėdinėms dovanoms lietuviai pasiruošę išleisti daugiau nei pernai. Tiesa, nors išlaidomis šventiniu laikotarpiu skundžiasi ne vienas, taupyti iš anksto tam lietuviai nėra linkę.

„Swedbank“ atliktas tyrimas atskleidė, kaip Kalėdoms ruošiasi lietuviai, kokių dovanų ieško artimiesiems ir apie kokias svajoja patys. Užklumpa netikėtai Nors Kalėdinės dainos parduotuvėse pasigirsta vos prasidėjus žiemai, lietuviai šventėms iš anksto nesiruošia. 49 proc. jų sveikinimams ir dovanoms iš anksto netaupo, o kas ketvirtas gyventojas idėjų dovanoms ieško tik apsilankęs parduotuvėje. Dėl to dažniausiai dovanų gyventojai žvalgosi tarp specialių pasiūlymų asortimento arba prekių, kurioms taikomos nuolaidos.„Prekybos centrų populiarumo kol kas niekas nesiruošia pralenkti, bet auga ir elektroninėse parduotuvėse, ir smulkaus verslo parduotuvėlėse apsiperkančių lietuvių“, - kalbėjo „Swedbank“ atstovė. Vis dėlto, ekonomistai tikina, kad dovanomis reiktų rūpintis iš anksto. „Tai padeda ne tik rasti tokių dovanų, kurių žmonės paskui nenorėtų išmesti, o dar svarbiau, kad tai leidžia planuoti biudžetą, pataupyti iš anksto, kad šventinis finansinis krūvis būtų mažesnis“, - sakė J.Cvilikienė. Tiesa, atsiranda ir tokių, kurie dovanoms pradeda ruoštis likus net pusmečiui iki švenčių.

Ko geidžia lietuviai?

Tyrimas atskleidė, kad dauguma lietuvių svajoja per Kalėdas dovanų gauti pinigų arba parduotuvių dovanų čekių – tokių dovanų pageidautų kas penktas. „Esame racionali tauta ir dovanos racionalios“, - pastebėjo J.Cvilikienė. Yra ir tokių, kurie už daiktus ar pinigus vertina patirtis – 18 proc. gyventojų norėtų kelionių arba kelionėms skirtų nuolaidų kuponų. Taip pat nemažai lietuvių norėtų gauti SPA procedūrų kuponų, moterys mielai dovanų gautų kosmetikos prekių, vyrai – išmaniosios technikos. Ir toliau rinkdami dovanas lietuviai stengiasi būti praktiški. „Ypač praktiškų dovanų ieško senjorai ir didesnes pajamas gaunantys gyventojai. 18-25 metų žmonės ir kaimo gyventojai teigė apsiribojantys simbolinėmis dovanomis“, - sakė J.Cvilikienė.

Išleis daugiau

Jau ne vienerius metus iš eilės lietuvių išlaidos Kalėdoms tik auga. Maždaug trečdalis apklaustų lietuvių galvoja išleisti 61-100 eurų. Kaip ir pernai, kas ketvirtas gyventojas dovanoms galvoja išleisiantis nuo 31 iki 60 eurų. „Nieko neleisti arba išleisti mažesnes sumas ruošiasi mažesnių pajamų atstovai ir vyresni žmonės, o brangesnes negu 100 eurų sumas skirti žada miesto gyventojai, aukštų pajamų atstovai ir vyrai“, - sakė J.Cvilikienė. Kalbant apie pavienes dovanas, vienai dovanai skiriamos vis didesnės sumos – didžioji dalis sako, kad vienai dovanai išleis 11-20 eurų. „Kiek žmonės gali išleisti dovanoms priklauso dažniausiai nuo jų biudžeto. Kiekvienam ši suma skirtinga ir kiekvienas turėtų įsivertinti, kokią dalį savo biudžeto gali tam skirti, kad paskui nereiktų liūdėti“, - sakė banko atstovė. Tiesa, šventinis biudžetas dovanomis neapsiriboja – panašų kiekį pinigų lietuviai planuoja skirti vaišių stalui. Jam dažniausiai planuojama išleisti 51-100eurų. Penktadalis gyventojų teigė išleisiantis 31-50 eurų, 22proc. - 101-200 eurų.

lrytas.lt informacija

 

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą