„Džiugučiai“ – vaikai pripildyti džiaugsmu

Važiuojant gerai visiems pažįstamo kurorto apylinkėmis ir grožintis tais didingais, gydomųjų galių turinčiais miškais, nejučiomis akį patraukia graži, aukšta, ir tuo pačiu kukli bažnyčia. Iš pažiūros atrodo paprasti, niekuo neišsiskiriantys Dievo namai, tačiau retas žino, koks gyvenimas joje verda. Už uždarų Ratnyčios bažnyčios durų, jau šešerius metus gyvuoja vaikų dienos centras „Džiugučiai“ – vaikai pripildyti džiaugsmu. Pavadinimas skambus, kupinas linksmybių ir juoko, tačiau nepaisant to, jis slepia kiek kitokią, širdį virpinančią istoriją.

Prieš septynerius metus po sunkios ir varginančios kovos su klastinga liga – vėžiu, užgeso paauglio Džiugo gyvybė, o kartu su ja ir džiaugsmo bei vilties ugnelės šio vaikino artimųjų ir tėvų akyse. Nepaisant to, šeima patyrusi netektį ir užgožta slogios rutinos nepasidavė. Neužsidarė nevilties ir gilaus liūdesio kupiname kambaryje, atrado jėgų suimti save į rankas ir išdrįso judėti toliau. Tikėjimo, atjautos ir vilties vedina šeima kartu su bičiule Šv. Apaštalo Baltramiejaus parapijos namuose 2014 metų kovo 29 dieną atidarė vaikų dienos centrą „Džiugučiai“. Praėjus šešeriems metams po „Džiugučių“ įkūrimo, šiuo metu centrą lanko bemaž 50 vaikų iš įvairių šeimų ir jų skaičius nuolat auga – atsiranda vis daugiau vaikų, norinčių patekti į šią gražią ir draugišką šeimą.

Nuo pat centro įkūrimo iki šios dienos vaikais rūpinasi dvi moterys, kurios ne tik padeda jiems paruošti namų darbus, bet ir ugdo vaikų ir šeimų katalikišką sąmoningumą, bendravimo įgūdžius ir bendruomeninės savivokos plėtrą, įtraukdamos jaunuolius į veiklą savanorystės pagrindu organizuojant bendruomeninius renginius parapijoje. Be viso to, vaikams atsidavusios moterys moko juos atpažinti savo ir draugų jausmus bei kaip tinkamai į juos reaguoti. Organizuoja turiningą laisvalaikį savaitgalių ir atostogų metu – stovyklauja, važiuoja į ekskursijas, rengia dviračių žygius ir t.t.. Taip pat svarbu paminėti, kad šiame centre yra suburta savanorių grupelė, kurią centro įkūrėjos ruošia savanorystei. Jie dalyvauja tokiose socialinėse akcijose kaip: „Myliu tėvynę“, „Maisto bankas“, „Darom“ ir panašiai. Vaikų dienos centre vykdomų veiklų metu yra stengiamasi atitraukti jaunuolius nuo žalingo aplinkos poveikio bei galimų priklausomybių.

„Džiugučių“ centro įkūrėjos ugdo ir rūpinasi šia gausia šeima. O vykdant tiek daug veiklų reikia tikrai nemažai. Kūrybinėms dirbtuvėms visada reikalingi įvairūs karoliukai, vielutės, dažai ar klijai, kurių neretai pristinga. Vadovės rūpinasi ne tik vaikų ugdymu, bet ir moko gaminti įvarius maisto patiekalus. Viskuo aprūpinti tokį būrį vaikų nėra lengva, tačiau moterys nesiskundžia. Paklausus ko joms labiausiai šiuo metu trūksta ir kas labiausiai nudžiugintų jų širdis, puse lūpų prasitaria, kad buities darbus labai palengvintų nauja elektrinė orkaitė su kaitlente, dulkių siurblys, skalbimo mašina, taip pat maža siuvimo mašina, o vaikams labai praverstų lentynos daiktams sudėti, sėdmaišiai, lavinimo priemonės, žaislai ir kt.

Artėja Kalėdos – stebuklų ir gerų darbų metas. Mes visi galime užsikrėsti šių moterų gerumu ir tuo tyru, magišku šventiniu laikotarpiu dar ryškiau įžiebti džiaugsmo ugneles „Džiugučių“ dienos centro šeimai. Juk tam, kad pradžiugintum žmogų reikia tiek nedaug.

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą