Atšilus orams padaugėjo laukinių gyvūnų keliuose – kaip apsisaugoti nuo nelaimės?

Pastaruoju metu policija gauna vis daugiau pranešimų apie į kelią išbėgusius laukinius gyvūnus. Gana dažnai pravažiuojantys vairuotojai praneša apie stirnas, pastebėtas automagistralės Vilnius – Panevėžys pakelėse.

Praėjusį savaitgalį dvi stirnos buvo partrenktos automagistralės atkarpoje nuo Ukmergės iki Panevėžio. Taip pat buvo gautas pranešimas apie vaikštančią stirną ties Palobio k., 68 kelio Vilnius – Ukmergė kilometre.

Skambinęs pranešėjas baiminosi, kad stirna gali išbėgti į kelią.

Susidūrimai su gyvūnais savaitgalį užfiksuoti ir kelyje Ukmergė – Molėtai, Želvos seniūnijoje ties Davenių k., kur buvo apgadintas „WV Passat“ automobilis. Taip pat Pabaisko seniūnijoje, Vaitkūnų k., staiga išbėgusią stirną partrenkė „Alfa Romeo“ automobilis.

Policijos pareigūnai pataria vairuotojams: važiuojant miškingomis vietovėmis reikėtų sulėtinti greitį ir būti itin atidiems.

Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai pataria, jokiais būdais nebandyti vaikyti ir kitaip įtakoti gyvūno judėjimo, kadangi jie gali pasibaidyti ir taip pridaryti daugiau žalos sau ir aplinkiniams.

Gyvūnai patys randa kelią grįžti ten, iš kur atėjo. Eismo dalyviai privalo laikytis Kelių eismo reikalavimų, pasirinkti saugų greitį, tai yra tokį greitį, kad išvydus kliūtį, spėtų sustabdyti transporto priemonę.

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą