Alytuje pakito geriamojo vandens skonis ir kvapas. Kas nutiko?

Pastarosiomis dienomis „Dzūkijos vandenys“ sulaukia nemažai šalto vandens vartotojų klausimų, kodėl kai kuriose miesto vietose iš čiaupo teka neįprasto skonio ir / ar kvapo vanduo. 
Liepos 23–30 dienomis bendrovė vykdo profilaktinius dezinfekcijos darbus, kurie ir įtakojo laikiną indikatorinių (skonio, kvapo ar išvaizdos) vandens savybių pasikeitimą.
Nerimauti gyventojams nėra jokio pagrindo. Visos kitos vandens savybės nepakitusios, atitinka keliamus reikalavimus, o minėtų indikatorinių savybių laikinas pakitimas visiškai nekenksmingas sveikatai, vanduo tinkamas naudoti nevirintas ir nefiltruotas. 
Šiuos laikinus nepatogumus sukėlė jau kurį laiką nesitraukianti kaitra. Namuose tvyrant aukštai oro temperatūrai, tai paveikia viską. Ne išimtis ir vanduo. Turbūt gyventojai pastebėjo, kad paleidus tekėti šaltą vandenį, kurį laiką iš čiaupo jis teka apyšiltis. 
Tai, deja, nelieka be pasekmių – esant aukštai temperatūrai palanku daugintis įvairioms bakterijoms. Bendrovės specialistai nuolatos stebi šiuos procesus ir, siekdami užskirsti kelią bakterijų dauginimuisi, atitinkamai reaguoja, taiko reikiamas priemones ir būdus. Vienas jų – natrio hipochlorito įterpimas. Tačiau šios priemonės taikymas turi ir šalutinį poveikį – vandenyje esančiam manganui reaguojant su natrio hipochloritu, išsiskiria tas nemalonus gyventojų jaučiamas kvapas bei skonis.
Panašūs vandens dezinfekcijos darbai buvo vykdomi ir praėjusiais metais.
Bakterijų plika akimi nesimato, jos niekaip nejaučiamos, todėl vanduo nuolatos tiriamas ir stebimi jo rodikliai. Siekiant, kad vartotojams būtų tiekiamas tik tinkamos kokybės geriamasis vanduo, kurį laiką tenka imtis visų galimų priemonių, laiku užkirsti kelią galimam bakterijų dauginimuisi. 
Dar kartą primename, kad vanduo atitinka visus higienos normos reikalavimus ir yra tinkamas vartoti. 
Suprantame ir apgailestaujame, kad šiuo metu yra nepatogumų, tačiau maždaug per savaitę situacija turėtų susitvarkyti. 

UAB „Dzūkijos vandenys“ informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą