Grąžinama 1 000 eurų išmoka savanoriškai išvykstantiems migrantams

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pasirašė įsakymą, kuriuo prieglobsčio Lietuvoje negavusiems ir savo noru į kilmės šalį sutinkantiems grįžti neteisėtiems migrantams vėl bus taikoma vienkartinė 1 000 eurų išmoka.

Ši tvarka raštu pateikusiems prašymą savanoriškai grįžti į užsienio valstybę ir gauti vienkartinę paramą migrantams galios nuo 2022 m. vasario 21 d. iki gegužės 21 d.

„Neteisėtai į Lietuvą patekę užsieniečiai privalo būti grąžinti į savo kilmės šalis. Dedame visas pastangas ir aktyviai skatiname migrantus grįžti namo savanoriškai. Sprendimas tris kartus padidinti išmoką pasiteisino, tad atnaujinsime šios priemonės taikymą“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.

1 000 eurų parama galiojo nuo 2021 m. gruodžio 8 d. iki 2022 m. sausio 20 d. Šiuo pasiūlymu pasinaudojo 363 migrantai. Dabar galimybę savo noru grįžti į kilmės šalis svarsto dar maždaug 70 migrantų.

Iš viso savo noru į kilmės šalis nuo praėjusių metų pradžios jau grąžintas 841 užsienietis, iš jų: 330 – grąžinti suteikus finansinę 300 eurų išmoką, 33 – suteikus 500 eurų išmoką. Didžioji dalis šių išmokų finansuojama iš Europos Komisijos Lietuvai suteiktos paramos migracijos krizei suvaldyti. Dar 55 neteisėti migrantai išsiųsti priverstinai.

Penkiuose užsieniečių apgyvendinimo centruose šiuo metu gyvena iki 3 000 užsieniečių. Migracijos departamentas priėmė 3 312 sprendimų, bet pagal juos tik maždaug 100 užsieniečių suteiktas prieglobstis Lietuvoje, kitų laukia išsiuntimas į kilmės šalis.

Vieno migranto išlaikymas Lietuvai per metus kainuoja 11 tūkst. eurų.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą