Vienas papratas veiksmas kas vakarą – tai padės gerokai sutaupyti elektros: pabandykite keisti savo įpročius

Kiek elektros energijos sunaudoja televizorius ir kiti prietaisai, jei jų neištrauksite iš lizdo, ir kaip sutaupyti elektros energijos?

Vienas iš būdų taupyti elektrą – įprasti atjungti prietaisus nuo elektros tinklo nakčiai. Tiesa ta, kad kai kurie prietaisai, atjungti, bet įjungti į elektros tinklą, ir toliau „suvalgo“ pakankamai elektros energijos. Sužinokime, ar reikia naktį ištraukti visus kištukus, kokius prietaisus reikėtų atjungti ir kaip taupyti energiją.

Prietaisų atjungimas naktį – prietaisai, kuriuos geriau atjungti nuo elektros tinklo Nesame įpratę ir kam: užtenka nuotolinio valdymo pulteliu išjungti ekraną. Tačiau iš tikrųjų taip televizoriaus neišjungiame, o tiesiog įjungiame jį į budėjimo režimą, kol kas nors ištraukia kištuką. Taip televizorius ir toliau vartoja energiją, nors ir nedaug, bet vis tiek. Telefono įkrovimas Daugelis žmonių įkrauna savo telefonus per naktį – tai labai patogu. Ir ne veltui. Palikti telefoną prijungtą prie elektros tinklo per naktį yra energijos švaistymas. Dar blogiau – įkrovimas per naktį gali sugadinti jūsų išmaniojo telefono bateriją, ir ji galiausiai nebeišlaikys įkrovos. Nešiojamasis kompiuteris Jei nešiojamasis kompiuteris nakčiai išjungiamas, jį reikėtų atjungti nuo elektros tinklo. Tas pats pasakytina ir apie jūsų kompiuterį. Kodėl, jei jis neveikia? Paprasta: net jei jūsų nešiojamasis kompiuteris ar kompiuteris įkrautas 100 proc. , maitinimas iš elektros tinklo nėra visiškai išjungiamas, o atsinaujina kaskart, kai įkrovos lygis šiek tiek sumažėja. Maršrutizatorius Dar vienas svarbus klausimas: ar maršrutizatorių naktį reikia atjungti nuo elektros tinklo? Iš esmės naktį interneto nereikia, vadinasi, įjungtas maršrutizatorius nenaudingas, tačiau jis vartoja elektros energiją. Be to, atjungdami maršrutizatorių nakčiai, atsikratote jo elektromagnetinės spinduliuotės. Mikrobangų krosnelė, elektrinis virdulys, skrudintuvas Kai kurie virtuvės prietaisai sunaudoja daug energijos, kai yra išjungti. Specialistai rekomenduoja mikrobangų krosneles, virdulius, smulkintuvus ir skrudintuvus nakčiai ištraukti iš elektros tinklo. Tai taikoma ir kitiems smulkiems prietaisams, pavyzdžiui, plaukų džiovintuvams, elektriniams skustuvams ir dantų šepetėliams – palikite juos įjungtus, kai jų prireikia. Katilas Taupymo sumetimais šiais laikais patartina išjungti katilą net dieną, o dar labiau naktį. Katilas veikia net tada, kai miegate ir jo nenaudojate: jis šildo vandenį, kai tik jo temperatūra šiek tiek nukrenta. Kartu prietaisas kurį laiką išlaiko temperatūrą. Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/bustas/nekilnojamasis-turtas/2023/03/11/news/paskelbta-kas-lietuvoje-rupinsis-ukrainos-atstatymu-susideliojo-ambicingus-planus-26361402

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą