Šimtmečio naujagimiams – alytiškių numegztos kojinaitės

Mažomis trispalvėmis kojinaitėmis penktadienį pasipuošė vos prieš keletą valandų į šį pasaulį atkeliavę trys mažieji alytiškiai. Jas mažylių tėveliams įteikė  Alytaus miesto savivaldybė mero pavaduotoja Valė Gibienė ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Silvija Peštenienė bei akcijos „Lietuvai 100 – sveikas, mažyli!" iniciatorės  Inga Laukytė-Budrienė, Eglė Bogvilaitė-Aronen  ir Nida Vildžiūnaitė.

„Sveikas, mažyli – Lietuvai 100" – tai visoje šalyje vykstantis projektas, kurio metu Lietuvos gyventojai ir organizacijos kviečiami prisijungti prie iniciatyvos ir megzti naujagimiams 100-mečio kojinaites, sukuriant gražų priminimą apie Lietuvai svarbią sukaktį, Valstybės atkūrimo šimtmetį.

Šių metų pradžioje prasidėjusios akcijos metu alytiškiai numezgė 109 poras trispalvių kojinaičių. Visos jos šiandien perduotos Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Naujagimių skyriui ir bus įteiktos šiais metais Alytuje gimsiančių naujagimių tėveliams.

„Šis projektas prasidėjo Suomijoje. Jo iniciatorė buvo Eglė, Suomijos lietuvių bendruomenės pirmininkė, kuri kreipėsi į asociaciją „Padedu augti", norėdama   perduoti 100 Suomijos moterų numegztų kojinaičių. Tai buvo tarsi šio projekto startas Lietuvoje. Vėliau dalyvauti  šiame projekte pakvietėme visas savivaldybes. Dabar lankome Lietuvos gimdymo namus ir dovanojame po 100 porų," – apie projekto idėją pasakoja ir jo sėkme džiaugiasi viena iš šios akcijos iniciatorių I.  Laukytė-Budrienė. Ji už aktyvų alytiškių dalyvavimą šioje gražioje akcijoje mero pavaduotojai V.  Gibienei įteikė Alytaus miesto savivaldybei skirtą padėką.

Alytaus miesto savivaldybė ir akcijos iniciatorės dėkojo visiems prie akcijos prisijungusiems alytiškiams – VšĮ „Gerumo skraistė" dienos užimtumo centrą lankančioms senjoroms, Pirmojo Alytaus bibliotekos skaitytojoms, Alytaus jaunimo centro bendruomenei, alytiškėms Mildai Stanevičienei ir Laimai Čyžienei.

Lietuvoje per metus gimsta apie 27 tūkst. naujagimių,  Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje per pirmą šių metų pusmetį gimė daugiau kaip 300 mažylių.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą