Geriausia 2018-ųjų pasienio užkarda - Druskininkų

Geriausios pasieniečių užkardos rinkimuose šiemet nugalėtoja pripažinta Druskininkų pasienio užkarda. Toks konkursas Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) vyko jau septintą kartą.

Pirmame konkurso „Geriausia pasienio užkarda“ etape buvo vertinamos 33 pasieniečių užkardos. Specialiai sudarytos komisijos penkiose VSAT rinktinėse, užtikrinančiose fizinę sienos apsaugą, išrinko po geriausią savo užkardą. Vilniaus pasienio rinktinėje geriausia buvo pripažinta Lavoriškių pasienio užkarda, Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje – Šiaulių, Ignalinos pasienio rinktinėje – Tverečiaus, Pagėgių pasienio rinktinėje – Bardinų, Varėnos pasienio rinktinėje – Druskininkų pasienio užkarda.

Pirmadienį vykusiame antrame etape iš minėtų penkių užkardų centrinė konkurso vertinimo komisija išrinko pačią geriausią – pirmą kartą nugalėtojos laurai atiteko Druskininkų pasienio užkardai.

Šios pasienio užkardos vadas - Ričardas Birvinskas. Ji saugo 32 km sienos su Baltarusija ruožą. Užkardoje tarnauja šimtas VSAT pareigūnų, kurie taip pat dirba tarptautiniuose Raigardo kelių bei Švendubrės upių bei vietinio eismo Latežerio kontrolės punktuose.

Konkurse pasienio užkardos vertintos pagal daugybę kriterijų. Atsižvelgta į jų šiemetinius veiklos rezultatus, užfiksuotų įvairių pažeidimų ir sulaikytų pažeidėjų skaičių, sulaikytos kontrabandos atvejus, buitines ir darbo sąlygas, dėmesį mokymui, naujovėms, santykius kolektyve, profesinio meistriškumo ir sporto renginių rezultatus, ryšius su vietiniais gyventojais ir įstaigomis, bendradarbiavimą su teisėsaugos ir kitomis institucijomis.

Taip pat vertinta pasienio užkardose esančios ginkluotės, specialiųjų priemonių ir įrangos būklė bei priežiūra, dokumentacija, pastatų vidaus ir išorės būklė, estetika, įrenginių būklė ir funkcionalumas, aplinka, teritorijos ir transporto priežiūra ir kt.

Konkurso „Geriausia pasienio užkarda“ nugalėtoja bus apdovanota specialiu prizu kasmet prieš Kalėdas vykstančiame visų VSAT rinktinių ir užkardų vadų susitikime su tarnybos vadovybe.

2012 m. geriausios prizas iškeliavo į Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardą. 2013 m. geriausia VSAT užkarda buvo tituluota Pagėgių rinktinės Rociškių užkarda, 2014 m. – Pagėgių rinktinės Bardinų užkarda, 2015 m. – Ignalinos rinktinės Švenčionių užkarda, 2016 m. – Vilniaus rinktinės Padvarionių užkarda. Pernai geriausiais buvo pripažinti Vilniaus rinktinės Kauno oro uosto užkardos pasieniečiai.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą