Išminčių patarimai: ką turėtumėte laikyti paslaptyje?

Lietuvių liaudies patarlė sako: „Kalbėjimas - sidabras, tylėjimas – auksas“. Nuo seno žmonės suvokė, kad neverta švaistytis žodžiais. Apie ką konkrečiai geriau patylėti?

1. Pirmas dalykas, kuris turi būti nutylimas pasak išmintingų žmonių – svarbūs tikslai ir ilgalaikiai planai.  Tylėkite, kol šie planai nebus įvykdyti. Bet kurios mūsų idėjos yra netobulos, jos turi daugybę silpnų vietų, o į jas nusitaikius galima viską sužlugdyti. Niekada nežinote, ar tikrai geranoriški žmonės jus supa, todėl verčiau pasilikite savo planus sau. 

2. Antras, ką rekomenduoja išminčiai – tai nepasakoti apie savo labdaringus darbus. Naujajame Testamente cituojami Jėzaus žodžiai: „Kai tu daliji išmaldą, te nežino tavo kairė, ką daro dešinė, kad tavo išmalda liktų slaptoje, o tavo Tėvas, regintis slaptoje, tau atlygins.“ Giriantis savo gerais darbais, auginama  puikybė.

3. Trečias dalykas, kurio išmintingi žmonės nerekomenduoja sakyti – tai žmogaus asketizmas. Nepasakokite į kairę ir dešinę apie savo mitybos apribojimus, miego įpročius, seksualinius santykius ir pan. Fizinė askezė tik tuomet duoda naudą, kai yra daroma tyloje ir nesididžiuojant.

4. Ketvirta, apie ką reiktų nutylėti - tai yra jūsų drąsa, didvyriškumas. Kažkas gauna išorinius išbandymus, o kažkas vidinius.  Išoriniai žygdarbiai yra matomi, todėl žmonės gauna už juos atlygį, tačiau niekas nepastebi, kai vyksta vidinės pergalės, todėl už jas nėra atlygio. Tačiau šiuo atveju laimi pats žmogus: tvirtėja jo būdas, kaupiama išmintis. Kaip žinia – išmintis su plepumu turi ne kaži ką bendro.

5. Penkta, apie ką neverta daug kalbėti – tai dvasinės žinios. Jos yra skirtingo lygio ir turėtų būti atskleistos tik žmogui pasiekus tam tikrą sąmonės grynumo lygį. Pagrindinė naujokų klaida yra noras dalytis su visais pernelyg giliomis dvasinėmis žiniomis, kurios vietoj to, kad atneštų žmogui ramybę, jį dar labiau supainioja ir išgąsdina.

6. Šešta, kuo neverta dalytis su kitais - tai kalbėti apie savo šeimos konfliktus ir apskritai apie savo šeimos gyvenimą. Atminkite: kuo mažiau kalbate apie savo šeimos problemas, tuo ji tvirtesnė ir stabilesnė. Atminkite: kalbėdami apie kažką tai dauginate. Juk nenorite, kad šeimoje problemų daugėtų? Tai ir patylėkite.

7. Septinta, ko nereikia sakyti – tai kažkur girdėtos apkalbos, negražūs žodžiai. Galima susitepti batus, tačiau galima susitepti ir sąmonę. Žmogus, kuris parėjęs namo vaikšto po juos purvinais batais nelabai skiriasi nuo to, kuris grįžęs pasakoja tai, ką negero yra išgirdęs arba apkalba kitus.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą