Bendrasis pagalbos centras atsakė jau į keturiasdešimt milijonų pagalbos skambučių

 

Bendrasis pagalbos centras, skaičiuojant nuo 2004 metų rugsėjo 1 dienos, kai buvo pradėti administruoti skambučiai telefono numeriu 112 Vilniaus mieste, registravo jau daugiau kaip 40 mln. pagalbos skambučių.
Lemtingasis skambutis, pasiekęs 40 mln. ribą, buvo užfiksuotas kovo 31 dieną, 23 val. 39 min. Skambino vilnietė, kurios draugas išskubėjo į Kauną pas sunegalavusį dėdę. Kaip atsiliepusiai Bendrojo pagalbos centro operatorei sakė pranešėja, daugiau nei aštuoniasdešimties metų sulaukęs žmogus paskambinęs telefonu negalėjo pasakyti, kas jam atsitiko, tik neaiškiai mykė ir dejavo. Įtardamas, kad dėdės gyvybei kilo pavojus, vyras skubiai sėdo už automobilio vairo, o iškviesti pagalbos tarnybas paprašė savo draugės. Nurodė jai ir dėdės adresą Kranto gatvėje. Deja, kai Bendrojo pagalbos centro operatorė pabandė sistemoje suvesti Kranto gatvę, iškilo netikėta kliūtis. Paaiškėjo, kad Kaune yra ne tik Kranto alėja, bet dar ir dvi dešimtys Kranto gatvių su skirtingais skaitmenimis: Kranto 1-oji, Kranto 2-oji ir t. t. Ir visos jos – Šančiuose.
Pranešėja, ne itin gerai pažinodama Kauną, negalėjo pasakyti, kurioje iš daugybės Kranto gatvių gyvena jos draugo dėdė. Todėl Bendrojo pagalbos centro operatorė paprašė jos susisiekti su draugu ir pasitikslinti adresą, o pati, nieko nelaukdama, paskambino į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Atsiliepusiai policijos pareigūnei ji papasakojo apie iškilusią problemą ir paprašė paieškoti informacijos apie garbaus amžiaus kauniečio deklaruotą gyvenamąją vietą policijos informacinėje sistemoje. Suvedus nurodytą vardą ir pavardę pasirodė, kad Kaune gyvena daugiau kaip 200 bendravardžių ir bendrapavardžių vyrų. Laimė, kad tik vienas jų savo gyvenamąją vietą buvo deklaravęs Kranto gatvėje. Atitiko ir jo amžius bei namo numeris.
Sužinojusi tikslų adresą, Bendrojo pagalbos centro operatorė nedelsdama perdavė pranešimą greitosios medicinos pagalbos tarnybai. Aliarmuotos buvo ir priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, kurių pagalbos panašiais atvejais reikia norint patekti į būstą. Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas perdavė patikslintą adresą policijos patruliams.
Skubiosios pagalbos tarnybos į nurodytą vietą atvyko po vilnietės skambučio nepraėjus ir dvidešimčiai minučių. Nelaukiant atvykstančio sūnėno, pro langą buvo patekta į namo vidų. Infarktą patyręs ir ant žemės sukniubęs žmogus buvo skubiai išvežtas į ligoninę. Iš Vilniaus atvykusio sūnėno laukė tik policininkai, kurie perdavė jam namo raktus.
Taip, sėkmingai bendradarbiaujant tarnyboms, buvo nustatytas tikslus įvykio vietos adresas ir suteikta operatyvi pagalba.
Tie šešiolika metų, kai numeriu 112 į pagalbos skambučius atsiliepia Bendrasis pagalbos centras, buvo ir nelengvi, ir permainingi. Džiugu, kad pastaraisiais metais pastebimi ne tik gerėjantys darbo rezultatai, bet ir didėjantis gyventojų pasitikėjimas. Lyginant su 2018-aisiais, praėjusiais metais teigiamai Bendrojo pagalbos centro darbą vertinančių žmonių dalis išaugo 4 procentais – iki 79 procentų. Beje, pastebima, kad tie gyventojai, kuriems teko turėti tiesioginių kontaktų su Bendruoju pagalbos centru, vertina jį daug geriau nei tie, kuriems neteko.
Bendrasis pagalbos centras, brangindamas įgytą gyventojų pasitikėjimą, siekia ir sieks jį pateisinti ir ateityje.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą