Nuotraukos autorius: M.Patašius

Įsigalioja naujas karantino etapas: nuo ketvirtadienio – svarbūs pokyčiai

Jau pusantro mėnesio karantine gyvenanti Lietuva ketvirtadienį pasitinka dar labiau sušvelnėjusiomis jo sąlygomis. Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui pradėti trečiąjį karantino švelninimo etapą. Su juo jau nuo ketvirtadienio įsigaliojo didžioji dalis pokyčių, kurie palies kiekvieną.

Portalas lrytas.lt informuoja, kokie karantino švelninimo pasikeitimai įsigaliojo dar šįryt. Kas keičiasi nuo ketvirtadienio?

Kaukių dėvėjimas. Vyriausybės sprendimu, keičiasi reikalavimai dėl privalomo veido apsaugos priemonių dėvėjimo viešose vietose. Jas reikės dėvėti tik vyresniems nei 6 metų asmenims.Reikalavimas nebus taikomas esant už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai (išskyrus artimuosius) 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų. Kaukių taip pat nereikės dėvėti vienu automobiliu važiuojant vairuotojui su giminaičiais bei profesionaliems sportininkams treniruočių metu.

Prekyba turgavietėse. Nuo ketvirtadienio leidžiama prekyba pilna apimtimi visose prekybos vietose, tiek turgavietėse, tiek viešose vietose, bet tik tais atvejais, jei bus ribojamas pirkėjų srautas. T.y. užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas bei užtikrinamos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygos, darbuotojai ir pirkėjai aprūpinami būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Tuo atveju, jei prekybos vietos negali užtikrinti nustatytų reikalavimų, prekyba jose negali būti vykdoma.

Paslaugos. Tiek uždarose patalpose, tiek lauke nuo ketvirtadienio galima teikti ne tik trumpalaikio pobūdžio, t.y. iki 20 minučių trunkančias paslaugas, bet ir trunkančias ilgiau, jei bus ribojamas lankytojų srautas.Atvirose erdvėse nuo šiol bus galima teikti platesnį spektrą paslaugų, pavyzdžiui, dresuoti šunis, fotografuoti atvirose erdvėse, jodinėti, vykdyti orientacinius žaidimus nedidelėmis grupėmis ir kt. 

Laisvalaikio, sporto užsiėmimai. Jau atveriamos ir platesnės galimybės organizuoti laisvalaikio užsiėmimus atvirose erdvėse. Iki šiol buvo leidžiami laisvalaikio užsiėmimai tik golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose. Nuo ketvirtadienio leista organizuoti laisvalaikio užsiėmimus (neįvardijant konkrečių veiklų sąrašo), jei jie vyks atviroje erdvėje ir jais užsiims pavieniai asmenys, ne didesnės nei 2 asmenų grupės bei šeimos, nebus žmonių susibūrimų. Bus leidžiamos atrankos į olimpines ir paralimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų, nacionalinių rinktinių ar kitų komandinių sporto turnyrams (lygoms) besirengiančių sportininkų treniruotės.

Planinės operacijos. Taip pat bus atnaujinamos sveikatos priežiūros planinės paslaugos. Prieš atnaujindamos planines procedūras, ligoninės privalės užtikrinti lovų rezervą koronavirusu sergantiems pacientams. Pačios poliklinikos ir klinikos spręs, kada atnaujinti planinę pagalbą – tai priklausys nuo jų pasirengimo. Planinės sveikatos priežiūros paslaugos nutrauktos kovo viduryje šalyje paskelbus visuotinį karantiną. Nuo kitos savaitės išnyks apribojimai išvykti iš Lietuvos, bet grįžtantiesiems ir toliau bus taikomas privalomas dviejų savaičių karantinas. Nuo gegužės 10 dienos iš Lietuvos numatoma atnaujinti keleivinius skrydžius, pirmiausia – į Frankfurtą Vokietijoje.

Agnė Černiauskaitė

lrytas.lt inf. 

Komentarai

 • Simas
  prieš 33 minučių
  Suveskite google Orlaivių eismas ore ir pažiūrėkite visa europa skraido
 • Sandrius
  prieš 26 minučių
  Išleiskite šauktinius namo, pas šeimas..
 • Horo
  prieš 24 minučių
  Čia tas karantinas konkreti nesąmonė!
 • 1tox
  prieš 39 minučių
  Kaip bus gerai nuo ketvirtadienio, bet atminkit, policija jus kaip 3,14so, taip ir 3,14s, nes esate 3,14sama mėsa.
 • Renata
  prieš 2 minučių
  Dar serga bet jau daro svelninimus ,nes ir nesirgo vejus padare ekonomikai
 • Leonid
  prieš 11 minučių
  Atibuskit...smi feikoja...as dirbu swedose...visi be kaukiu...susirgimu ner...atstumo 1,5...laikosi parduotuvese..vesosia vietose...Lt valdzia...feikoja...taip pat i Norvegai,swedai....civilizotai..
 • Lucia Eden
  prieš 14 minučių
  mielai dalinuosi savo liudijimais šiandien su pasauliu. Aš niekada neįsivaizduoju savęs tai darantis, bet esu kupinas džiaugsmo ir noriu, kad kiti turėtų savo pagalbą. Aš esu biuro sekretorė pagal profesiją, turiu du vaikus su vyru. Mano vyras paliko mane ir mūsų vaikus be jokio paaiškinimo. Jis tiesiog paliko namą, o aš girdėjau, kad jis mato kitą moterį. Išbandžiau visas įmanomas priemones, kad grąžintum jį namo, tačiau jis elgėsi keistai manęs atžvilgiu ir netgi apleido vaikus. Aš buvau nusivylęs ir nuniokotas, ieškojau pagalbos iš įvairių pusių, kol pamačiau pranešimą apie dr. Ajayi rašybos keitiklį. Kreipiausi į rašytoją, kuris man pasakė, ką daryti. Jis patikino mane, kad jis ištaria rašybą ir viskas bus gerai per tris dienas, tačiau buvau skeptiškas ir išsakiau keletą minčių, kol galiausiai vėl susisiekiau su juo, mes kartu ėjome į procesą ir nustebau, kad rašyba suveikė, o mano vyras grįžo namo ir atsiklaupė, kad maldautų atleidimo, bet pirmasis buvo jo netikėtas skambutis, nes mes nesikalbėjome apie 6 mėnesius. Dr. Ajayi yra iš tikrųjų jo žodžių žmogus, jei turite problemų dėl savo santykių ar bet kurio gyvenimo aspekto, susisiekite su rašytoju dr. Ajayi dėl ilgalaikio sprendimo.

  Paštas: drajayi1990@gmail.com
  „Viber“ arba „WhatsApp“ numeris: +2347084887094

Parašykite komentarą