Iki vasaros – dar vienas privalomas darbas: štai kas žolės pjovimą palengvina kelis kartus

Gyvenantys individualiuose namuose ar savaitgalius leidžiantys soduose bei sodybose juokauja, kad tik užbaigus sniego kasimo darbus tenka pradėti galvoti apie žolės pjovimą. 

Atliekų ir aplinkos tvarkymo bendrovės „Ekonovusׅ“ Kauno padalinio vadovas Darius Šlapikas sako, kad orai žolei suvešėti buvo palankūs – daugelis jau bent kartą pjovė žolę šį sezoną. Kaip šį, dažnai atidėliojamą, darbą paversti malonesniu? „Kaip byloja lietuvių liaudies išimtis vasarai reikia ruoštis žiemą. Tad, dar prieš pirmą kartą pjaunant žolę rekomenduoju patikrinti turimą įrangą, galbūt reikia pakeisti, pagaląsti ar priveržti tam tikras detales – praleidus šį žingsnį, nereikėtų tikėtis džiuginančio rezultato. Tinkamai veikiančios priemonės tikrai palengvina darbą kelis kartus. Taip pat naudinga apgalvoti ir kokio tipo techniką rinktis. Jeigu teritorija didesnė, gali būti naudingas traktoriukas, mažesnei pravers mažesnė stumiama ar nešiojamoji žoliapjovė“, – pataria ekspertas. 


Anot jo, dažnai pastebima klaida, kad gyventojai nesiima saugumo priemonių, pavyzdžiui, naudodami nešiojamą žoliapjovę pamiršta užsidėti apsauginius akinius. Prieš imantis taisyti svarbu, kad žoliapjovė būtų išjungta ir tai galėtumėte padaryti saugiai. 

Skonio reikalas 

Kėdainiuose ir Vilniuje teritorijų priežiūra besirūpinančios „Ekonovus“ atstovas sako, kad žolė įprastai pjaunama rytais, nudžiūvus rasai, vidurdienį, kai saulė ypač kaitri, pagal galimybes, darbus planuoja pavėsyje esančiuose plotuose. Nors žolės pjovimas ir varginantis darbas ekspertas ragina jo neatidėlioti, aukštą žolę tvarkingai nupjauti vėliau bus tik sudėtingiau. „Jeigu tai yra pieva, kurioje dažnai piknikaujate, žaidžia vaikai ar dūksta augintiniai, verčiau palaikykite ją žemesnę. Jeigu teritorija yra atokesnė, jūsų sprendimas, kokį pievos aukštį norėtumėte pasilikti, abu variantai turi savų pliusų“, – pataria jis. Tais atvejais, kai žolė trumpa, nupjautą ją galima palikti pievose, tačiau, kai pjaunama žolė yra ilgesnė, likučius rekomenduojama surinkti ir kompostuoti arba pristatyti į žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles, kurias galite rasti visoje Lietuvoje. „Nors ir pievų priežiūra reikalauja dėmesio, visgi aplink namus rekomenduoju suplanuoti žaliąsias erdves. Karštomis vasaros dienomis tokiose vietose dažniau aplanko gaiva, pievos vėsina orą ir džiugina akį“, – sako ekspertas. 

lrytas.lt infomracija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą