Socialinis globėjas – geras darbas


Globėjų, įtėvių paieškos ir rengimo paslaugas teikiantis Alytaus šeimos pagalbos centras išleido pirmąją globėjų laidą. Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymų ir konsultavimo (GIMK) programą baigė 5 šeimos, kurios namų šilumą ir saugumą jau padovanojo 7 be tėvų globos likusiems vaikams.
Mokymus baigusius globėjus pasveikinęs ir baigimo pažymėjimus įteikęs Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas sakė: „Užauginti vaiką yra didelis ir prasmingas darbas. Dėkoju Jums, kad nestokojate ryžto, noro, nuoširdumo, atjautos padėti mažiesiems mūsų bendruomenės nariams. Jūs esate nepaprastai reikalingi. Globodami vaikus darote labai gerą darbą“. A. Vrubliauskas pažymėjo, kad globėjai visada gali kreiptis pagalbos į jį ar į Alytaus šeimos pagalbos centrą.

Globėjų mokymus organizavusi ir vedusi Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė, globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistė Inga Daugirdienė džiaugiasi, jog daugiau Alytaus rajono gyventojų ryžtasi tapti socialiniais globėjais ir į savo šeimas priima laikinai tėvų globos netekusius vaikus, tačiau pažymi, kad jų vis dar trūksta.

Socialiniams, kaip ir nuolatiniams globėjams, Alytaus rajono savivaldybė skiria finansinę paramą – 300 eurų už vieną globojamą vaiką. Globėjams mokamos vaiko globos (rūpybos) tikslinis priedas – 152 eur/mėn., vaiko globos (rūpybos) išmoka – 152 eur/mėn., išmoka vaikui – 30,02 eur./mėn. Iš viso už kiekvieną globojamą vaiką per mėnesį susidaro apie 635 eurų. Greta finansinės paramos teikiamos nemokamos psichologinės, teisinės pagalbos konsultacijos tiek globėjams, tiek globotiniams.

„Finansinė paskata svarbi, tačiau didelis džiaugsmas spindinčios, meilės kupinos vaiko akys už padovanotą prasmingesnį gyvenimą“, – sako centro direktorė I. Daugirdienė.

Šiuo metu Alytaus rajone yra 3 socialinių globėjų šeimos, kuriose auga 4 vaikai. 51 nuolatinis globėjas globoja 76 vaikus, 18 laikinųjų globėjų – 24 vaikus.
Tiek nuolatiniai globėjai, tiek socialiniai globėjai turi išklausyti mokymų ir konsultavimo (GIMK) programą. Mokymai vyksta priimtinu laiku. GIMK mokymai nemokami, juos gali lankyti visi norintys asmenys.

Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistė, cento direktorė I. Daugirdienė pažymėjo, kad dar šiais metais planuojama pradėti atnaujintus ir trumpesnius globėjų, budinčių globotojų ir įtėvių rengimo mokymus. „Mokymai niekuo neįpareigoja, o tik padeda priimti vienokį ar kitokį sprendimą dėl vaikų globos,“ - sakė specialistė.

Dėl mokymų globėjams prašome kreiptis į VšĮ „Alytaus šeimos pagalbos centro“ vadovę, globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistę Ingą Daugirdienę, telefonas 8 612 75236 arba atvykite į konsultaciją, adresu: Pulko g. 21, Alytus, 3 aukštas, 322 kab.

VšĮ „Alytaus šeimos pagalbos centro“ informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą