Pusė kelio nueita: paaiškėjo, kas „Eurovizijos“ atrankos finale mes pirštinę „The Roop“

Sausio 30-osios vakarą televizijos eteryje – antrasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio įrašas.

Eterio metu buvo parodyti dešimties dalyvių pasirodymai.

Po žiūrovų balsavimo ir komisijos įvertinimo paaiškėjo, kas finale susikaus dėl galimybės atstovauti Lietuvai tarptautiniame dainų konkurse.

Tai – Gebrasy, Martyna Jezepčikaitė, Evita Cololo, Benas ir Titas, Voldemars Petersons.

204746351 37c6f678 ba82 4a89 9120 ebf74668cf57

Kartu su pirmojo pusfinalio nugalėtojais šis penketukas mes baltą pirštinę praėjusiais metais nacionalinės atrankos finale nugalėjusiai grupei „The Roop“.

Dėl koronaviruso pandemijos tarptautinis dainų konkursas 2020-aisiais neįvyko, tad grupei suteikta galimybė dar kartą įrodyti savo jėgas nedalyvaujant atrankose į finalą.

Šiais metais grupė „The Roop“ su atlikėju Vaidotu Valiukevičiumi priešakyje konkurse išbandys sėkmę su daina „Discoteque“.

Antrajame nacionalinės atrankos pusfinalyje pasirodė grupė „BE U“, Aistė Brokenleg, Gabrielius Vagelis, Martyna Jezepčikaitė, Norbertas, Evita Cololo, Titas ir Benas, Voldemars Petersons, Milita Daikerytė ir Gebrasy.

Tarp komisijos narių – kompozitorius, aranžuočių autorius Jievaras Jasinskis, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, televizijos ir radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė, dainininkė Aistė Smilgevičiūtė ir kompozitorius Stanislavas Stavickis-Stano.

Pirmąjį pasirodymą – dainą „Love Yourself“ atrankos pusfinalyje atliko grupė „BE U“.

Antroji scenoje pasirodė Aistė Brokenleg, sėkmę atrankoje bandanti su daina „Home“.

„Bijau prognozuoti, bet džiaugčiausi būdama finale“, – po pasirodymo sakė Aistė.

Trečiasis scenoje pasirodė penktą kartą nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujantis Gabrielius Vagelis.

„Šiais metais esu labiausiai užtikrintas“, – prieš žengdamas į sceną sakė savo kūrybos dainą „My Guy“ atlikęs Gabrielius.

Martyna Jezepčikaitė atrankoje sėkmę bando su kūriniu „Thank You Very Much“.

Penktasis scenoje – nacionalinėje atrankoje debiutuojantis Norbertas. „Nusprendžiau atsipalaiduoti, dovanoti žmonėms šventę“, – sakė kūrinį „A Man In Need“ atlikęs vyras.

„Šią dainą dainuoju iš vidaus, noriu, kad ta žinutė ir žvilgsnis pasiektų žiūrovus“, – prieš atlikdama kūrinį „Be paslapčių“ sakė šeštoji scenoje pasirodžiusi Evita Cololo.

„Mūsų pagrindinė vieta – studija. Planuose – albumas, studija, viskam tik pinigų reikia. Norime, kad žmonės mumis patikėtų. Tikimės, kad tas tikėjimas yra abipusis. Labai laukiame palaikymo“, – sakė pusbroliai Titas ir Benas, atlikę kūrinį „No“.

Voldemars Petersons sėkmę atrankoje bando su kūriniu „Never Fall For You Again?“.

Milita Daikerytė į muzikos padangę sugrįžo su trenksmu.

„Po paskutinio projekto absoliučiai nedainavau penkerius metus. Visą tą laiką save atidaviau darbui grožio srityje, tapau darboholike. Grožis pavogė muzikinę karjerą. Jaučiuosi kaip atvertusi naują švarų lapą muzikiniame pasaulyje“, – prieš atlikdama dainą „Shadows“ sakė Milita.

Paskutinis į sceną įžengė atlikėjas Gebrasy, parašęs „eurovizines“ dainas G.Vageliui ir M.Daikerytei.

„Kartais pačios gražiausios dainos pasirašo per pusvalandį ir pats nesupranti kaip tai nutinka. Į savo muziką įdedu visą širdį ir, tikiuosi, jūs tai pajusite. Jeigu patekčiau į finalą, tai būtų pati nuostabiausia dovana man, kaip atlikėjui“ – pristatęs dainą „ Where'd You Wanna Go?“ sakė Gebrasy.

Išgirdę visus pasirodymus komisijos nariai aptarė tai, ką matė scenoje.

R.Zilnys išskyrė keturis atlikėjus, kurių dainas norėtų išgirsti nacionalinės atrankos finale. Tai – Gebrasy, Milita Daikerytė, Evita Cololo ir Valdemars Petersons.

Muzikos apžvalgininkas taip pat džiaugėsi, kad devynios iš dešimties atrankoje skambėjusių dainų parašytos lietuvių autorių.

„Gerai, kad dalyviai į pusfinalį žengia patobulėję – kai kurie mažiau, kai kurie daugiau. Buvo dainų, kurios man suskambėjo stipriau nei ankstesniame etape. Žinoma, kai atlikėjas tvirtai jaučiasi scenoje, jo balsas skamba įtaigiai, tada ir daina turi daugiau šansų paveikti klausytoją ir žiūrovą – o tai didžiojoje „Eurovizijoje“ labai svarbu.

Visgi tik dėl keleto pusfinalio numerių esu visiškai rami ir juos drąsiai palydėčiau į finalą“, –teigė G.Griniūtė, išskyrusi  Evitos Cololo, Gebrasy ir Aistės Brokenleg pasirodymus.

„Mano trejetuke – Gebrasy. Tai yra nerealus hitas, tai yra stipriausia daina šioje atrankoje. Evita – maksimaliai organiškai scenoje atrodanti moteris. Ji dainuoja tobulai, nesuprantu, kur ji buvo visą tą laiką? Valdemars galbūt įdomiai skamba mūsų kontekste. Europoje galbūt tai nenuskambės taip šviežiai“, – pastebėjo S.Stanislavas-Stano.

„Komisija turi pakankamai vieningą nuomonę. Man labiausiai įstrigo Gebrasy – atlikimo, balso tembro ir valdymo prasme. Įstrigo Milita su stipriu vokalu ir daina. Evita tikrai pradžiugino“, – sakė J.Jasinskis.

„Mane pradžiugino tai, kad visi pasirodymai turėjo vienokią, ar kitokią savo koncepciją. Labai patiko, kad Militos pasirodymas sustiprėjo – atėjo šokėjos. Milita paskutinėje dalyje atsipalaidavo visu kūnu. Turiu simpatiją V.Petersonui, jo kūrinys gyvens ir po „Eurovizijos“. Mane sužavėjo, kad Evita ramiai, subtiliai pasakoja savo istoriją“, – sakė A.Smilgevičiūtė.

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą