Dzūkų balsas Alytaus muzikos mokykloje

Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad Dzūkija yra labai gražių, melodingų dainų kraštas. Puoselėdama šias gražias Dainavos krašto dainavimo tradicijas, Alytaus muzikos mokykla kiekvienais metais organizuoja tradiciniu tapusį Dzūkijos regiono ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo, meno ir muzikos mokyklų konkursą-festivalį „Dzūkų balsas“, kuris sukviečia moksleivius ir mokyklų pedagogus, neabejingus savo krašto tradicijoms ir nuostabaus grožio dzūkiškų dainų puoselėjimui.

Balanžio 28 dieną, konkurso organizatorė mokytoja Daiva Grabauskienė pasveikino visus dalyvius ir pasidžiaugė, kad dzūkiška daina vėl visus sujungė bendrystei, kad salė švyti besišypsančiais moksleivių ir jų pedagogų veidais, kad šiemet susitikome visi kartu, po karantino, skambiai padainuoti ir džiugiai pabendrauti. 

Pasveikinti, pasiklausyti ir įvertinti Dzūkijos krašto dainininkų atvyko Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Giedrius Griškevičius, dzūkų folkloro ansamblio „Žvangucis“ įkūrėjas, etnomuzikologas, konkurso vertinimo komisijos pirmininkas, nuotaikingai pasveikinęs konkurso dalyvius ir paraginęs mylėti ir dainuoti savo krašto dainas. Taip pat aktyvi dzūkų folkloro puoselėtoja, mokytoja metodininkė Reda Vokietaitienė ir ilgametė muzikos mokyklos teorinių disciplinų mokytoja metodininkė Alytė Vitkauskienė, pati daugelį metų rengusi mokinius šiam konkursui. 

„Tegul skamba visas pušynėlis ir visi girdzi kap dainuoja „Dzūkų balso“ jaunimėlis. Apie mielų mocinėlį, an dzirvono tupincį vieversėlį, apie saulį, apie šilų ir upelį gilų gilų“. Šiais gražiais tarmiškais žodžiais konkurso vedėja mokytoja Jolanta Sabonienė pradėjo konkursą, linkėdama visiems dalyviams „nuog mažiausio lig dzidziausio“ kuo didžiausios sėkmės. Konkurse dalyvavo dainininkai iš Alytaus lopšelių-darželių „Pušynėlis“, „Nykštukas“, Senamiesčio pradinės mokyklos, Alytaus „Volungės“ progimnazijos, Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos ir Alytaus muzikos mokyklos, džiugindami klausytojus švelnumo, melodingumo, jausmo gilumo kupinomis melodijomis. Padainavę dalyviai nesiskirstė, neskubėjo namo, o kantriai laukė rezultatų ir apdovanojimų, kuriuos įteikė konkurso vertinimo komisija, tiek daug džiaugsmo ir šypsenų suteikdama dalyviams. 

Konkurso pabaigoje tarmiškai, nuoširdžiai ir jausmingai uždainavome bendrą dainą „Šių naktelį“, taip kaip dainavo mūsų senoliai. „Dzūkų balsas“ aidėjo ne tik mokyklos salėje, bet ir visame pušyne, kviesdamas visus jungtis ir dainuoti kartu, nes tik taip išsaugosime dainas, folklorą, savo krašto savitumą. 

Alytaus muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Daiva Grabauskienė

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą