Paminėtos kunigo Juozo Zdebskio 90-osios gimimo metinės

Prieš 90 metų, gegužės 10 d. Naujienos kaime, netoli Kalniškės miško, gimė Juozas Zdebskis – iškilus Katalikų bažnyčios kunigas, pogrindinės spaudos leidėjas, kovotojas už religijos laisvę. Lazdijų rajono savivaldybėje vyko renginys, skirtas šios iškilios asmenybės 90-osioms gimimo metinėms paminėti. Juozo Zdebskio atminimą pagerbė ir savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Lazdijų krašto muziejaus bendruomenės organizuotas atminimo renginys prasidėjo Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje šalia kunigo Juozo Zdebskio kapo. Mintimis ir prisiminimais apie kunigą Juozą Zdebskį pasidalino Rudaminos Švč. Trejybės parapijos kun. Alfredas Nėnius, Kučiūnų Šv. Kazimiero parapijos klebonas Vytautas Sakavičius, Lazdijų krašto muziejaus direktorė Daina Pledienė.

Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė dėkojo visiems susirinkusiems šalia kunigo Juozo Zdebskio kapo, taip parodant, kad šios neeilinės asmenybės atminimas vis dar gyvas. Savivaldybės vadovė pasidalino tėvų, senelių bei savo vaikystės prisiminimais, kai dar būdama visai maža, jau žinojo, kad šalia Rudaminos bažnyčios yra ypatingos asmenybės kapas. „Šis žmogus praturtino ne tik Lazdijų krašto, bet ir visos Lietuvos gyventojų istoriją. Turime didžiuotis, kad tokia iškili asmenybė buvo taip arti mūsų, šalia mūsų parapijiečių, tėvų, senelių ar artimųjų. Juk kiekvienos išgirstos pamaldos buvo reikšmingos, prasmingos ir telkiančios draugėn“ – teigė merė Ausma Miškinienė.

Kiek vėliau Lazdijų krašto muziejuje vyko profesoriaus, teologijos daktaro kunigo Kęstučio Žemaičio paskaita „XX a. tikėjimo liudytojai – kunigas Juozas Zdebskis – kovotojas už tiesą“. Kunigo Juozo Zdebskio 90-ųjų gimimo metinių minėjimas baigtas ekskursija į kunigo muziejų Šlavantuose.

Vienas šviesiausių ir tauriausių XX a. lietuvių, kunigas Juozas Zdebskis dar besimokydamas Kalvarijos gimnazijoje, subūrė pogrindinį katalikišką jaunimo būrelį. 1953 m. baigė Kauno kunigų seminariją. Kunigas nuolat keliavo po Lietuvą rinkdamas protesto parašus, lankydavo katalikus. Be to, ragino jaunimą giedoti tuo metu uždraustą „Tautišką giesmę“, dainuodavo su jais patriotines dainas. Tikėjimu besidomintiems gyventojams vedė slaptas rekolekcijas. Rinko medžiagą ir platino Katalikų bažnyčios kroniką. Kun. Juozas Zdebskis patyrė daug persekiojimų, kankinimų. 1986 m. vasario 5 d. kun. Juozas Zdebskis žuvo automobilio avarijoje.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą