Alytaus pusmaratonyje – Lietuvos bėgimo elitas ir nuostabi gamta

Jau šį sekmadienį, rugpjūčio 30 dieną, Alytuje vyks Lietuvos bėgimo taurės (LBT) XIV etapas – „Alytaus pusmaratonis“. Vienas gražiausių bėgimų Lietuvoje šįkart sutrauks ryškiausias Lietuvos ilgų nuotolių bėgimo žvaigždes.

Alytaus pusmaratonis yra vienintelis tokio masto renginys-bėgimas Dzūkijoje. Jis apjuos vaizdingiausias Dzūkijos sostinės miesto vietas. Pačiam miestui tai yra vienas masiškiausių sporto renginių metuose.

„Alytaus miestas gali pasigirti tiek bėgimo takais, tiek sporto infrastruktūra, o tokį masinį renginį kaip bėgimas visi miestai nori turėti. Mieste yra daug bėgimo entuziastų, kurie per penkerius metus užaugino šį renginį. Trasa keitėsi tris kartus, dabar turime trečią variantą, kuris yra nusistovėjęs. Manome, kad tai yra optimali ir labai graži trasa. Ne vienas bėgikas pabrėžė, kad tai yra viena gražiausių klasikinio pusmaratonio distancijos trasų Lietuvoje“, – kalbėjo vienas renginio organizatorių, Alytaus miesto vicemeras Šarūnas Klėgeris.

Bėgimo trasa – išties įspūdinga. Ji driekiasi per aukščiausią Lietuvoje pėsčiųjų-dviračių tiltą, Dailidės ežerėlius, Nemuną. Didžioji dalis trasos dangos – asfaltas.

Koronaviruso sukelta pandemija privertė šiais metais riboti dalyvių skaičių ties 600 bei sukėlė tam tikrų iššūkių, kuriems yra atsakingai ruošiamasi.

„Pandemija sumažino mūsų rėmėjų gretas, bet atsirado kitas dalykas – žmonės pasiilgo renginių. Manau, kad šiemet galėjome turėti rekordinį dalyvių skaičių, bet dėl dabartinės situacijos bėgikų skaičius bus ribotas. Taip yra todėl, kad galėtume suvaldyti srautus. Gaila, bet iš kitos pusės – čia šiemet turėsime visą Lietuvos žvaigždyną“, – pabrėžė Š. Klėgeris.

Dalyvių sąrašas kelia milžinišką intrigą. Apie dalyvavimą Alytaus pusmaratonyje patvirtino olimpiečiai Remigijus Kančys, Diana Lobačevkė, Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė, o taip pat – viena stipriausių Lietuvos stajerių ir praėjusiais metais Alytuje triumfavusi Loreta Kančytė bei pajėgūs svečiai iš Latvijos.

„Tokio olimpiečių skaičiaus viename bėgime dar nesame turėję, todėl tuo labai džiaugiamės. Bus didelė konkurencija tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų. To dar čia niekada nėra buvę. Tikiuosi, kad turėsime puikų renginį, kurio nesutrukdys nei oras, nei pandemija“, – vylėsi Š. Klėgeris.

Sportininkai Alytuje taip pat galės rinktis 10,5 km distanciją, 3 km bėgimą arba sudalyvauti palaikomajame 600 m bėgime prieš pagrindinį startą. Startas ir finišas vyks miesto centre – Rotušės aikštėje. Taigi, sekmadienį gera nuotaika pasipuošę dalyviai bei žiūrovai sveikai ir originaliai įprasmins vasaros pabaigą.

Didelį dėmesį bėgimo organizatoriai skiria dalyvių ir žiūrovų saugumui. Šalia Rotušės aikštės stovės informaciniai stendai, kuriuose bus nurodyti reikalavimai renginio zonoje dėvėti apsaugos priemones. Prieš startą socialinį atstumą išlaikysiantys bėgikai galės kaukes nusiimti. Po finišo, atsigėrus vandens, vėl visi bėgikai turės užsidėti kaukes.

LBT bendroje įskaitoje šiuo metu pirmauja Marius Ignotas („Lukas“) – 5182 taškai. Prie jo artėja antroje vietoje esantis Aurimas Rimkus („Stadija“, 4782 tšk.). Trečias yra Simas Stasiukaitis („Bėgimo klubas“, 4571 tšk.).

Moterų įskaitoje užtikrintai pirmauja Nadežda Normontienė („F.O.C.U.S. running“, 5293 tšk.). Antrąją vietą užima Viktorija Varnagirytė („Lukas“, 3984 tšk.), trečiąją – Gitana Akmanavičiūtė („Bėgimo klubas“, 3755 tšk.).

Jau galima registruotis į nukeltą Lietuvos bėgimo taurės VI etapą – XXVIII-ąsias „Sūduvos“ taurės varžybas, kurios vyks rugsėjo 20 dieną Marijampolėje.

Renginio organizatorių informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą