Alytaus miesto medikų gretas papildė septyni jauni gydytojai

Prieš metus Alytaus miesto savivaldybė pasiryžo imtis netradicinių priemonių kvalifikuotiems gydytojams į miestą pritraukti – atvykstantiems medikams pirmuosius trejus metus mokėti kasmetines išmokas gydytojo poreikiams tenkinti, skirti tarnybinį būstą, finansuoti rezidentūros studijas. Šios skatinimo priemonės duoda rezultatus – per pastaruosius metus Alytaus miesto medikų gretos pasipildė septyniais naujais gydytojais.

VšĮ Alytaus poliklinikoje neseniai pradėjo dirbti trys šeimos gydytojai, o  Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės kolektyvą papildė vidaus ligų gydytojas, otorinolaringologas, akušeris ginekologas ir anesteziologas reanimatologas. Medikai į Dzūkijos sostinę dirbti atvyko iš Kauno,  Garliavos ir  kitų šalies miestų. 

„Medikų trūkumas buvo jaučiamas visada, bet šiandien pandemijos akivaizdoje kaip niekad aktualus gydytojų klausimas. Akivaizdu, kad medikų atvykimo į Alytų skatinimo priemonė veikia! Manau, kad šiemet pakoreguotas finansavimo teikimo atvykstantiems dirbti į Alytaus miesto savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigas trūkstamos specialybės gydytojams ir rezidentams tvarkos aprašas bus dar patrauklesnis. Sveikatos priežiūros įstaigų vadovai taip pat aktyviai ieško medicinos personalo, nes gydytojų amžiaus vidurkis nėra mažas. Alytuje gydytojai  ir rezidentai visada laukiami!“ – sako Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Prieš du mėnesius Alytaus poliklinikoje šeimos gydytoja pradėjo dirbti Rūta Sakalienė. Ji į Dzūkijos sostinę atvyko iš Kauno. Jauna medikė džiaugiasi  pasirinkimu – darbo sąlygos čia kur kas geresnės nei buvo anksčiau, o ir kolektyvas  – puikus. 

Alytaus miestas šeimos gydytojai ne svetimas – prieš aštuonerius metus internatūros studijų metu jai pusmetį teko gyventi Alytuje. Tad po keliolikos metų į Alytaus miestą sugrįžusi R. Sakalienė pastebi, kad miestas pasikeitė –  jis tapo kur kas gražesnis. 

Paklausta, ar norėtų ir ateityje dirbti Alytuje, teigė, kad mielai čia pasiliktų, ne tik dėl puikių darbo sąlygų, bet ir dėl šeimyninių aplinkybių. Medikės vyro gimtasis miestas – Birštonas, tad ateityje ši jauna šeima ketina persikelti gyventi į vyro gimtuosius kraštus, iš kurių kasdien važinėti į Alytų jai nebūtų problema. 

Prieš metus patvirtintame, o šiemet pakoreguotame finansavimo teikimo atvykstantiems dirbti į Alytaus miesto savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigas trūkstamos specialybės gydytojams ir rezidentams tvarkos apraše numatyta, kad į Alytaus miestą atvykstančiam dirbti medikui pirmuosius trejus metus mokama 5 000 Еur kasmetinė išmoka atskaičius mokesčius. 

Skatinimo priemonėmis pasinaudojęs gydytojas įsipareigoja įstaigoje (-ose) dirbti ne trumpiau kaip 5 metus, o rezidentas – ne trumpiau kaip 7 metus nuo pirmos darbo dienos įstaigoje (nėštumo ir gimdymo atostogų bei atostogų vaikui prižiūrėti laikotarpis neįskaičiuojamas).

Penkiems Alytuje dirbantiems medikams Alytaus miesto savivaldybė yra skyrusi ir tarnybinį būstą.

Vis tik Alytaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto (savivaldybės gydytojo) Povilo Jagelavičiaus teigimu, šiuo metu Alytaus miesto medicinos įstaigoms vis dar trūksta įvairaus spektro medikų, tačiau džiugu, kad darbo Alytuje ir rezidentūros studijų finansavimo galimybėmis vis dažniau domisi mediciną studijuojantys šeštojo kurso studentai.

„Alytaus miesto savivaldybė rezidento studijoms per metus gali skirti iki 10 tūkst. Eur, o  Alytaus miesto sveikatos priežiūros įstaigoje įsidarbinusiam gydytojui pirmoji išmoka sumokama joje atidirbus vienerius metus,“ – priduria P. Jagelavičius.

Ams, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą