Lietuvos paštas visu pajėgumu pradeda automatizuotą skirstymą

Kovo 1-oji svarbi diena Lietuvos paštui – šiandien naujajame Vilniaus logistikos centre visiškai pereita prie išmanaus skirstymo. Nuo šiol didžioji dalis siuntų ir laiškų yra skirstoma automatizuotai. Skirstymo procesas taip pat tapo centralizuotu – visos siuntos ir laiškai iki galutinio gavėjo bus skirstomi Vilniaus logistikos centre. 

„Išmanaus skirstymo projektą pradėjome įgyvendinti atsižvelgdami į pasaulines tendencijas, kurios jau kelerius metus rodė augančius elektroninės prekybos siuntų kiekius. Karantinas šias tendencijas paspartino – nuo praėjusių metų iki dabar fiksuojame rekordinius siuntų kiekius. Greitas ir efektyvus skirstymo procesas yra būtina sąlyga sklandžiai pašto veiklai. Natūralu, vykstant dideliems pokyčiams, pereinamuoju laikotarpiu – kelis mėnesius – gali pasitaikyti nesklandumų, todėl iš anksto dėkojame už supratingumą ir kantrybę. Jau netolimoje ateityje dėl šių pokyčių gerės pašto paslaugų kokybė, siuntos keliaus greičiau, pasitaikys mažiau klaidų, kurios neišvengiamos siuntas skirstant rankiniu būdu,“ – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Skirstymą atlieka išmanūs įrenginiai

Naujajame Lietuvos pašto Vilniaus logistikos centre visu pajėgumu dirba trys skirstymo įrenginiai. Lapkritį buvo įjungtas pirmas konvejeris, skirstantis siuntas iki 5 kg – per valandą šis konvejeris gali išskirstyti iki 12 tūkst. siuntų.

Jau kurį laiką testavimo režimu, o šiandien jau pilnu, dirba konvejeris, skirstantis iki 30 kg sveriančias siuntas. Dirbdamas visu pajėgumu per valandą šis konvejeris gali išskirstyti 7 tūkst. siuntų. Juo skirstomos LP EXPRESS siuntos, t. y. siuntos, kurios keliauja paštomatais ir pristatomos kurjerių. Tokios siuntos 2020 m. sudarė apie 60 proc. visų per Lietuvos paštą keliavusių siuntų. Atsižvelgiant į karantino laikotarpiu labiausiai išaugusį paštomatų siuntų srautą, šis konvejeris itin svarbus.

Abu konvejeriai yra įspūdingo dydžio – naujajame logistikos centre jie užima atskiras, apytiksliai po 2500 kv. m patalpas. Nuo šiandien automatine įranga skirstomi ir laiškai. Dvi laiškų skirstymo mašinos per valandą gali išskirstyti net 50 tūkst. laiškų.

Iki šio projekto įgyvendinimo, Lietuvos paštas buvo paskutinis paštas Europoje, kuriame siuntos buvo skirstomos rankiniu būdu.

Centralizuotas procesas

Perėjus prie automatizuoto skirstymo, jis tapo ir centralizuotas – nebeliko anksčiau buvusių tarpinių perskirstymo stotelių. Dabar visos siuntos ir laiškai bus skirstomi Vilniaus logistikos centre. Čia siuntos išskirstomos iki konkrečią apylinkę aptarnaujančio laiškininko, kurjerio ar paštomato. Viskas, ką laiškininkams ir kurjeriams reikia padaryti, kai siuntos ir laiškai atkeliauja iš Vilniaus logistikos centro, – susidėlioti juos pagal patogų maršrutą ir pristatyti gavėjams.

Strategiškai svarbus projektas

Išmaniojo skirstymo programa yra vienas svarbiausių Lietuvos pašto strateginių projektų. Į jį investuojama 24 mln. eurų. Projektą iš dalies finansuoja „Šiaurės investicijų bankas“ („Nordic Investment Bank“, NIB) – su juo pasirašyta dešimties metų trukmės 17,5 mln. eurų paskolos sutartis.

Naujo automatizuoto pašto skirstymo centro pastato statybos pradėtos 2019 m. vasaros pabaigoje. 14 150 kv. m. automatizuoto skirstymo logistikos centro plotas suskirstytas į kelias darbo zonas. Didžiąją pirmo aukšto dalį užims įranga: skirstymo konvejeriai, laiškų skirstymo mašinos, darbo stotys ir kt., antrame aukšte – darbo kabinetai, susitikimo kambariai, įrengtos komfortiškos poilsio zonos – erdvi virtuvė, terasa ant stogo.

Modernus ir vienu pažangiausių statinių Lietuvoje pripažintas pastatas yra A+ energetinės klasės, ant jo stogo netrukus bus įrengta saulės jėgainė, šalia pastato – dvi elektromobilių krovimo stotelės, kuriose vienu metu galima krauti 4 elektromobilius.

 

AB Lietuvos pašto informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą