Gera žinia Alytaus viešojo transporto keleiviams - nuo balandžio 6 d. dalis autobusų kursuos visą darbo dieną bei šeštadieniais

Dar nuo pernai metų lapkričio mėnesio, dėl karantino, buvo sumažinti autobusų maršrutai bei važiavimo laikai, tačiau jau nuo balandžio 6 dienos, autobusų maršrutai 1/1A, 2, 3, 4A, 7/7A ir 10A važiuos visą darbo dieną, be pertraukų bei šeštadieniais nuo ankstaus ryto iki 16 val. Tokį sprendimą priėmė Alytaus miesto viešojo transporto kontrolės komisija.

Taip pat šeštadieniais papildomai kursuos 9U autobuso maršrutas, kuris įprastai aptarnauja Užupių kapines, bei ilginamas 12 maršruto darbo laikas darbo dienomis iki 21 val. Šie maršrutai parinkti, nes jie jungia skirtingus rajonus bei atokesnes miesto gatves.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus specialistės Dianos Klimenkienės, dėl dabartinių apribojimų, sulaukiama keleivių prašymų atstatyti maršrutus.  Nuogąstaujama, kad gaunant kvietimą pasiskiepyti, nėra galimybių nuvažiuoti, nes dienos metu autobusai nevažiuoja, lėšų taksi paslaugoms – neturima. Sudėtinga nuvykti ir į  gydymo įstaigas arba trūksta susisiekimo su autobusų stotimi. Keleivių teigimu Vyriausybei švelninant karantino ribojimus trūksta galimybių nuvykti apsipirkti įvairiose prekybos vietose. Taip pat dalis dirbančiųjų prašo pavėlinti autobusų darbą vėlai vakarais, nes parvykti po darbų nėra galimybės. Į šiuos keleivių prašymus atsižvelgta ir jau kaip minėta dalis autobusų maršrutų dirbs ilgiau.

Dėl įvestų apribojimų kelionių srautas sumažėjo beveik tris kartus. 2020 m. vasario mėnesį fiksuota beveik 180 tūkst. kelionių, o š. m. vasario mėn. tik apie 60 tūkstančių. Per vieną darbo dieną įvyksta nuo 2,5 iki 3,1 tūkst. kelionių. Fiksuojama, kad ir gaunamos pajamos taip pat sumažėjo tris kartus nuo 125 tūkst. pernai vasario mėnesį iki 39,5 tūkst. š. m. vasarį.

Atkreipiame dėmesį ir į tai, kad keleivių drastiškas sumažėjimas fiksuojamas dar prieš Vyriausybei įvedant griežtus karantino ribojimus bei viešojo transporto eismo ribojimą t. y. tuomet, kai viešojoje erdvėje visuomenė buvo informuojama apie didėjantį sergančiųjų ir užsikėtusiųjų COVID-19 infekcija skaičių.

Nors keleiviams sąlygos gerės ir į darbą, gydymo įstaigas ar kitas jiems reikalingas vietas galės viešuoju transportu nuvykti jiems patogiu laiku, tačiau atlaisvinus transportą numatoma, kad įprastinis keleivių srautas balandžio mėnesį dar nesugrįš, todėl nuostoliai gali siekti iki 30 tūkst. eurų per mėnesį.

Šiuo metu autobusai mieste važiuoja darbo dienomis nuo 5 val. ryto iki 09:35 val. ir nuo 13:10 val. iki 18:30 val. Taip pat 1 maršrutas iki 23:39 val., o 4 maršrutas iki 20:51 val.
Darbo dienomis laikotarpyje 09:35-13:10, šeštadieniais, sekmadieniais ir šventinėmis dienomis viešasis transportas nevažiuoja.

Keleivių prašome:

autobusų stotelėse bei viešajame transporte  dėvėti apsaugines veido kaukes arba respiratorius

laikytis saugaus atstumo

vengti atsiskaitymų grynaisiais pinigais

atsiskaitant grynaisiais pinigais, su savimi turėti smulkių pinigų. Prašytume vengti didesnės vertės (10, 20, 50 Eur) banknotų, nes tokiu atveju gaunate daugiau grąžos, o tai didina užsikrėtimo riziką, be to mažėjant atsiskaitymų grynaisiais, tiek grąžos gali neturėti vairuotojas

pasinaudoti nemokamo persėdimo galimybe, jeigu nėra tiesioginio maršruto. Šią privilegiją turi tik el. bilieto naudotojai. Keleiviai, neturintys el. bilieto kortelių, jas už 3 Eur gali įsigyti iš autobusų vairuotojų ir papildyti el. piniginę mažiausia 3 Eur suma, daugkartiniam naudojimui. Primintina, kad el. bilieto naudotojai turi galimybę per 30 min. nuo pirmojo pažymėjimo vieną kartą persėsti į kitą autobusą už tą pačią vienkartinio el. bilieto kainą, be to, el. bilietai – pigesni

planuojant kelionę viešuoju transportu, prašytume vadovautis maršrutų tvarkaraščiais, kurie paskelbti internete https://www.stops.lt/alytus, mobiliesiems telefonams skirta nuoroda https://m.stops.lt/alytus/

dėl išsamesnės informacijos darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. prašome kreiptis mob. tel. 8 684 96 963 arba bet kuriuo paros metu el. paštu transportas@alytus.lt

Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą