Naujų migrantų Alytuje nebus, esantiems bus suteiktos tik būtiniausios paslaugos

„Migrantų srautas per Lietuvos valstybinę sieną – tai Baltarusijos režimo hibridinio karo priemonė, su kuria Valstybės sienos apsaugos tarnyba kol kas dorojasi. Mūsų tikslas – suvaldyti situaciją ir asmenų srautus. Ačiū savivaldybei, kad ji prie to operatyviai prisidėjo“, - sekmadienį lankydamasi Alytuje sakė Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ji bei viceministras Vitalij Dmitrijev susitiko su Alytaus miesto savivaldybės vadovais bei Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariais, aptarė ir įvertino kasdien dinamiškai kintančią situaciją dėl sulaikomų nelegalių migrantų Lietuvos – Baltarusijos pasienyje. 

Ministrė ne tik išsakė savo pastebėjimus, garantijas dėl finansavimo, bet ir domėjosi, su kokiomis problemomis bei iššūkiais susiduria savivalda, spręsdama laikino migrantų apgyvendinimo klausimus. 
„Suprantu, kad kiekvienoje savivaldybėje žmonės labiausiai nerimauja dėl savo saugumo, tačiau galiu užtikrinti, kad Vidaus reikalų ministerija turi pakankamai pajėgų, kurias pasitelkusi, tą saugumą užtikrins. Dabar tai daro policija, jeigu reikės, bus ir daugiau pajėgų“, - sakė ministrė. 
A. Bilotaitė akcentavo, kad tarptautiniai teisės aktai įpareigoja visas valstybes vykdyti tam tikras procedūras dėl pabėgėlių, kurie prašosi prieglobsčio. 

„Kaip mane informavo, pastaruoju metu ties Druskininkų užkarda sieną kertantys migrantai yra įvairių Baltarusijos universitetų studentai, kurie dėl dirbtinai sudaromų kliūčių priversti mesti studijas ir bando išvykti į Vakarų Europos valstybes. Tai režimo karas prieš visus. Turime būti labai vieningi ir susitelkę, to labai prašau. Dabar tikrai ne laikas ieškoti, kas ir kada ko nors nepadarė, bet reikia konstruktyvaus bendradarbiavimo sprendžiant šią problemą“, - kalbėjo ministrė. 

Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojos, šiuo metu mero pareigas einančios Jurgitos Šukevičienės teigimu, suprasdama situacijos rimtumą ir vadovaudamasi ekstremalios situacijos metu apibrėžtais teisės aktais, savivaldybė suteikė patalpas ir užtikrins būtiniausias pagalbos priemones iš Druskininkų užkardos pristatytiems migrantams. 

„Noriu pabrėžti, kad tai yra maksimalus asmenų kiekis, kurį savivaldybė galėjo priimti. Didesniam mes nei patalpų, nei galimybių neturime. Kitas svarbus klausimas – kuriam laikui? Nes nuo to priklauso ir lėšų poreikis maitinimui, sveikatos priežiūros teikimas, kiti svarbūs dalykai“, - sakė vicemerė. 

Pasak viceministro V. Dmitrijev, šiuo atveju visiems sieną kirtusiems asmenims dėl COVID-19 yra taikomas dešimties dienų karantinas, po jo bus sprendžiamas klausimas dėl jų perkėlimo. 
„ Pradėtos pirkimo procedūros dėl konteinerinių namelių stovyklos įrengimo vienoje iš Lietuvos savivaldybių, taip pat plečiamas palapinių miestelis Pabradėje. Teisinės procedūros dėl pabėgėlių statuso suteikimo ar išsiuntimo į jų kilmės šalį gali užtrukti ir iki pusės metų, mes inicijuosime įstatymų pakeitimą, kad jos būtų gerokai trumpesnės“, - sakė viceministras. 

Jo teigimu, kaip ir esant ekstremaliai situacijai dėl COVID-19, savivaldybių patirtos išlaidos dėl migrantų bus kompensuojamos teisės aktų nustatyta tvarka, dėl to jau kalbėta su finansų ministerija. 
Atsakydama į Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių klausimus, ministrė A. Bilotaitė akcentavo, kad lygiagrečiai sprendžiant migrantų antplūdžio problemas, ieškoma ir būdų pašalinti jos priežastis: kalbama apie griežtesnes sankcijas Baltarusijos režimui, planuojami valstybės politikų ir vyriausybės narių vizitai  į Iraką bei Turkiją, ieškoma įvairių diplomatinių sprendimų ir spaudimo būdų, apie kuriuos viešai paprastai nekalbama. 

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija
 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą