Fejerverkų grožis, pavojus ir žala. Būkite atsakingi!

Kai, artėjant šventėms, lauke pradeda pokšėti šventiniai fejerverkai, atliekas tvarkantys žmonės skubiai imasi papildomų atsargumo priemonių. Jie žino: sprogdinant neiššovusi pirotechnika, išmesta į šiukšlių konteinerį, patenka į rūšiavimo įrenginius ir juose bet kada gali sprogti.  

Taip jau ne kartą buvo nutikę. Daugeliu atvejų darbuotojai greitai pastebi nuo sprogusios petardos užsidegusias atliekas ir gaisrą greitai lokalizuoja. Tačiau buvo nutikę ir taip, kad mechaninio rūšiavimo įrenginiuose sprogus petardai, užsidegė atliekos ir liepsnojančių šiukšlių srautas keliavo guminiu transporteriu. Tąsyk tik per plauką pavyko išvengti žmonių sužalojimo. 

Kasmet švenčiant Naujuosius Metus į atliekų konteinerius išmetama daugybė petardų ir fejerverkų. Jie kartu su kitomis mišriomis atliekomis patenka į rūšiavimo įrenginius, kuriuose atliekos ne tik rūšiuojamos, bet ir smulkinamos.

Tarp išmestų pirotechnikos priemonių nemažai būna ir nekokybiškų, neiššovusių. Patekusios į smulkintuvą jos sprogsta ir gali ne tik sugadinti rūšiavimo įrenginius, sukelti gaisrą, bet ir sužaloti prie įrenginių dirbančius žmones. 

To nebūtų, jeigu per šventes apsieitume be fejerverkų ir petardų, kuriuos sprogdinant į aplinką patenka didelis kiekis įvairių taršių cheminių medžiagų mišinių bei metalų, sprogdindami nekokybiškus fejerverkus kasmet susižaloja daug žmonių, o sprogimų garsas kelia didžiulį stresą tiek naminiams, tiek laukiniams paukščiams bei gyvūnams. 

Įsigytas ir naudojant iššovusias pirotechnikos priemones reikia mesti į mišrių atliekų konteinerius – perdirbimui ir tolesniam panaudojimui jos netinka. 

Nekokybiškas, bandant panaudoti neiššovusias, petardas ir fejerverkus saugiausia pristatyti į rūšiavimo centrus – atliekų surinkimo aikšteles. 

Smagių švenčių be sprogimų ir aplinkos teršimo!

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą