Komercinio nekilnojamojo turto mokestį reikia sumokėti iki vasario 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad gyventojai ir įmonės iki vasario 15 d. turi pateikti komercinio nekilnojamojo turto (toliau – NT) mokesčio deklaracijas už 2021 m. ir sumokėti mokestį. Komercinio NT mokesčio deklaracijas jau pateikė daugiau nei 600 Alytaus apskrities gyventojų ir įmonių, kurie deklaravo mokėtiną 800 tūkst. eurų sumą.

„Deklaruoti ir sumokėti komercinio NT mokestį turi ir įmonės, ir gyventojai – komercinio nekilnojamojo turto valdytojai bei savininkai. Įmonės deklaracijas teikia už joms priklausantį ir iš gyventojų neterminuotai ar ilgiau nei vienam mėnesiui perimtą NT, o gyventojai - už komercinės paskirties NT. Komercinis NT apmokestinamas neatsižvelgiant į tai, ar jis yra naudojamas ekonominei veiklai, ar ne“, - teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad po atlikto masinio turto vertinimo keitėsi NT mokestinės vertės, todėl prieš pildant deklaraciją būtina jas pasitikrinti.

Alytaus apskrityje už 2020 m. komercinio NT deklaracijas pateikė 2,4 tūkst. gyventojų ir įmonių, kurių deklaruota mokėtina suma buvo 1,9 mln. eurų, o 2019 m. – 2,7 tūkst. gyventojų bei įmonių, kurių deklaruota mokėtina suma siekė 2,2 mln. eurų.

Komercinio naudojimo NT mokestis yra apskaičiuojamas pagal NT bendrą mokestinę vertę ir jai taikomus savivaldybių, kuriose yra nekilnojamasis turtas, nustatytus tarifus (nuo 0,5 iki 3 proc.). Konkrečius kiekvienos savivaldybės taikomus tarifus už 2021 m. galite rasti VMI internetinėje svetainėje. Mokestinę vertę galima sužinoti VĮ Registrų centro svetainės paieškoje įvedus NT unikalų numerį.

Paprasčiausias būdas pateikti komercinio NT mokesčio deklaraciją - per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą. Deklaracijoje būtina nurodyti kiekvienoje savivaldybėje esančio komercinio NT bendrą mokestinę vertę ir toje savivaldybėje taikomą atitinkamą tarifą. Suvedus visus duomenis mokėtina suma yra apskaičiuojama automatiškai. Jeigu konkreti savivaldybė atleidžia NT savininką nuo mokesčio ar jo dalies, deklaraciją pateikti/patikslinti mokesčio mokėtojui yra būtina, t. y. reikia deklaracijoje nurodyti savivaldybės suteiktos lengvatos dydį.

Paprasčiausias būdas sumokėti deklaruotą mokestį – prisijungti prie Mano VMI, kur tai galima padaryti kelių mygtukų paspaudimu. Daugiau informacijos dėl mokesčio sumokėjimo rasite VMI internetinėje svetainėje.

Atsakymus į aktualiausius klausimus apie komercinio NT mokestį bei deklaravimo instrukcijas rasite www.vmi.lt > Domiuosi nekilnojamojo turto mokesčiu > Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracija KIT711. Informacija mokesčių klausimais teikiama numeriu 1882 (+370 5 260 5060). Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

VMI informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą