Ukrainiečių registracijos centras perkeltas į Juozapavičiaus g. 33

Vasario 25 dieną, antrąją karo Ukrainoje pradžios dieną, Alytuje duris atvėręs pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras iš Alytaus kultūros centro (Pramonės g. 1B) perkeliamas į Juozapavičiaus g. 33 esantį daugiafunkcinį pastatą. Jame jau kurį laiką buvo teikiama humanitarinė pagalba, pabėgėlių laikino apgyvendinimo paslaugos, o dabar bėgantys nuo karo ukrainiečiai viską ras po vienu stogu.
Beveik tris mėnesius veikusiame centre Pramonės gatvėje buvo priimti ir nukreipti 7906 pabėgėliai iš Ukrainos, 3573 gavo laikiną prieglobstį centro trečiame aukšte. Ukrainiečiai čia galėjo ne tik pailsėti, bet ir pavalgyti, nusiprausti. Kol tėvai sprendė, ką daryti toliau, vaikus prižiūrėjo savanoriai, kurie taip pat padėjo šeimoms rasti, kur gyventi toliau. Pabėgėlių centre veikė migracijos skyrius, kur buvo išduodami leidimai gyventi. 

Jau į iškraustytas patalpas atvykę savivaldybės mero pavaduotojas, atliekantis savivaldybės mero pareigas Povilas Labukas ir administracijos direktorė Ona Balevičiūtė apžiūrėjo likusį inventorių, patalpų būklę ir aptarė baigiamuosius perkėlimo darbus. 

Kadangi atvykstančių į Lietuvą ukrainiečių srautai sumažėjo, visos pabėgėliams teikiamos paslaugos perkeltos į Juozapavičiaus g. 33. Čia taip pat veikia informacijos centras, ukrainiečiai gali pasinaudoti internetu, Užimtumo tarnybos specialistai teikia konsultacijas dėl įsidarbinimo galimybių. Asmenys, atvykę iš karo zonos, laikinai gali įsikurti patogiuose kambariuose, jiems suteikiama ir humanitarinė pagalba, kurią koordinuoja Lietuvos raudonasis kryžius.

Jo atstovai alytiškių prašo ir toliau dalintis pagalba su atvykstančiais asmenimis. Šiuo metu labiausiai trūksta keptuvių ir puodų, patogios vasariškos avalynės, pagalvių, antklodžių, dviviečių antklodžių užvalkalų ir naujų apatinių bei kojinių. 


AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą