Alytuje kyla ne tik gimstamumo kreivė: daugiau ir gyventojų, ir vestuvių

Kol Lietuvoje kalbama apie demografinę krizę ir drastiškai kasmet mažėjantį gimstamumą, Alytaus miestas turi gerų žinių. Pagal miesto savivaldybės duomenis, gimstamumas šiais metais paaugo beveik pusantro karto.
 
Šiais metais iki gegužės 31 dienos Alytuje įregistruoti 166 naujagimiai, iš jų 27 yra gimę užsienyje. Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį iš viso gimė 117 mažylių. Tai reiškia, kad gimimų skaičius 2022 metais, palyginus su 2021 metais, yra 46 procentais didesnis.
 
„Pagaliau Alytus yra itin patrauklus šeimoms, kurios atsikrausto gyventi čia ir iš visos Lietuvos,  ir grįžta iš užsienio. Galime pasiūlyti puikų išsilavinimą vaikams, įvairiapusį jų užimtumą, o atsigaunanti pramonė – darbo vietas jų tėvams“, - džiaugiasi miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. 

Jau praėjusių metų gimstamumo rodikliai buvo geresni nei 2020-taisiais, kuomet mieste įregistruoti 396 naujagimiai (82 gimę užsienyje). 2021 metais Alytus džiaugėsi 409 mažyliais, iš jų vėl 82 gimę užsienyje, bet įregistruoti šiame mieste. 

Didžiausias gimstamumas nepriklausomybės laikotarpiu buvo 1991 metais, kuomet Alytuje gimė 1 402 kūdikiai. Mažiausias jau minėtais 2020 metais. Vienintelis rodiklis, kurio augimas nedžiugina, tai, jog pastaruosius 11 metų mirčių skaičius yra didesnis už gimimų – praėjusiais metais miestas neteko 875 alytiškių.
 
Augantį miesto potencialą rodo ir augantis gyventojų skaičius. Po dvejų metų pertraukos Alytus vėl susigrąžino daugiau nei 50 tūkstančių gyventojų turinčio miesto titulą – šių metų pradžioje pagal Statistikos departamento duomenis čia gyvena 51 793 žmonės, o remiantis Metrikacijos ir gyvenamosios vietos deklaravimo informacine sistema – net 53 897. 

Didėjantį gyventojų ir naujagimių skaičių lemia ir tai, kad per pirmus penkis metų mėnesius užfiksuotas ir didesnis vestuvių skaičius. Santuoką Alytaus mieste šiemet jau įregistravo 70 porų, keturiomis daugiau nei pernai ir beveik dvigubai daugiau nei užpernai, kuomet siautė karantinas. 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Birutė Valūnienė sako, kad tuoktuvių metas dar prieš akis – daugelis jaunavedžių nori tuoktis vasarą. „Po karantino jaučiame augimą, nes poros rašo ir daugiau prašymų įregistruoti santuoką“, – patvirtino ji. 
 

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą