Caritas trečią kartą skelbia daiktų rinkimo akciją Ukrainos žmonėms birželio 6–8 dienomis

Birželio 6–8 dienomis Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais skelbia trečiąją humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų, kurie padėtų kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Šįkart renkami daiktai ir priemonės bus skirti Odesos, Poltavos, Mykolajevo, Kyjivo miestų gyventojams. 

Parama bus renkama Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Kaišiadoryse, Lazdijuose, Šakiuose, Tauragėje ir taip pat daugelyje kitų rajonų centrų. 

Sulaukė pagalbos prašymų

„Praėjus kelioms savaitėms nuo paramos suteikimo Lvivo, Mostyskos, Moldovos Caritas kolegoms vėl sulaukėmė paramos prašymų iš Ukrainos. Karas, deja, tęsiasi, jau daugiau nei 100 dienų Ukrainos žmonės kiekvieną dieną kovoja už savo šalį. Turime padėti, nors mūsų aplinkoje jau yra atsiradusio nuovargio apraiškų. Šį kartą kviečiame Lietuvos žmones prisidėti atliepiant keturių regioninių Caritas iš Ukrainos prašymus. Trys iš jų – Poltavos, Odesos ir Mykolajevo apskričių Caritai yra tapę vidinių pabėgėlių apgyvendinimo centrais. Kaip ir kitose vietovėse, šios apskritys susiduria su iššūkiais užtikrinant minimalų pragyvenimą žmonėms, kurių daugelis iš savo namų pasitraukė tik su dokumentais ir keliais daiktais. Gauta parama bus skirstoma ir individualiai priglaustiems, ir kompleksiniuose centruose mokyklose, vaikų namuose įkurdintiems pabėgėliams. Ketvirtas prašymas atkeliavo iš Kijevo Caritas, kurie rūpinasi nukentėjusiais nuo Kijevo apsiausties žmonėmis Kijevo apskrityje. Į sugriautus miestelius ir kaimus jau pradėjo grįžti gyventojai, kurie pradeda tvarkytis ir atstatinėti savo namus, tačiau kol kas nėra sutvarkyta infrastruktūra, neveikia parduotuvės, žmonės netekę ne tik namų, daiktų, tačiau ir pragyvenimo šaltinio, todėl jiems taip pat labai reikalinga pagalba“, – apie daiktų rinkimo iniciatyvą kalbėjo Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos Caritas generalinė sekretorė.

Kam reikalinga pagalba

Kiekvieną dieną Poltavos Caritas suteikia pagalbą 250–300 žmonių visoje apskrityje. Miestuose yra kiek lengviau, vien dėl susisiekimo galimybių, o apylinkių gyvenvietėse ir kaimuose dažnai yra sudėtinga privažiuoti ir pasiekti tuos, kurie neturi savo transporto atvykti atsiimti humanitarinės paramos. Dauguma vidinių pabėgėlių apgyvendinti kolektyviniuose centruose, kurie įsikūrę įvairiuose bent kiek pritaikytuose pastatuose – mokyklose, sporto centruose ir pan. Nors šiuose pastatuose yra tam tikros tinkamos sąlygos, tačiau labai trūksta buitinės elektronikos, tokios kaip šaldytuvai, skalbimo mašinos, elektrinės viryklės.

Odesos apskrityje yra apie 100 tūkst. persikėlėlių, o mieste apie 30 tūkst., kurie šuo metu yra didžiausias Carito rūpestis, nes nors yra nemažai sunkiai gyvenančių bendruomenės narių, tačiau pabėgėliai iš kitų miestų atvyksta visai be daiktų, dažniau Odesoje lieka neturintys pinigų, nemokantys kalbų ir bijantys išvykti toliau nuo savo gyvenamųjų vietų. Čia daug pabėgėlių ir iš šiuo metu okupuoto Chersono. Kadangi iki šiol pabėgėliams Odesa buvo labiau tranzitinis miestas, nėra daug įsikūrusių kolektyvinių centrų, pabėgėliai glaudžiasi šeimose, atskiruose būstuose. 

Mykolajevo miesto situacija labai sudėtinga, nes pagalbos reikia ir nuolat apšaudomiems apskrities gyventojams, ir persikelėliams iš kitų miestų. Ši sritis jau anksčiau susilaukė didelių pabėgėlių srautų, o oro sirenos čia skamba nuolat kiekvieną dieną. 

„Viliuosi, kad ir šį kartą, visi susitelkę čia Lietuvoje, skirtinguose miestuose ir miesteliuose sunešime reikalingus daiktus ir maisto prekes, suformuosime bent 4 krovinines mašinas ir išsiųsime po vieną į Poltavą, Odesą, Mykojavevą ir Kijevą. Mūsų žiniomis, trūksta aplink Kijevą ir vandens, džiaugiamės, kad viena įmonė sutiko pagelbėti. Taip pat dėkojame savo partneriams Lietuvos paštui, kuris sutiko mums pagelbėti suvežant surinktą paramą iš skirtingų miestų į Vilnių, į pagrindinį sandėlį, kuriame šios savaitės pabaigoje ruošime krovinius išsiuntimui į Ukrainą. Norisi kuo greičiau padėti Ukrainos žmonėms. Visus kviečiu pasidalinti“, - sakė Lietuvos Carito vadovė.

Kur, ką ir kada pristatyti

Būtiniausių daiktų, kurių reikia žmonėms Ukrainoje, sąrašas:
Maisto produktai: sausi produktai (įvairių rūšių kruopos), dribsniai, makaronai, greito paruošimo produktai, konservai mėsos ir žuvies, vaikų maistas (nuo mažiuko), cukrus, saldumynai, riešutai, džiovinti vaisiai, kava, arbata, saldumynai (šokolado plytelės, energetiniai batonėliai, saldainiai), aliejus. 
Higiena (viskas nauja): šampūnai suaugusiems ir vaikams, dantų pasta suaugusiems ir vaikams, dantų šepetėliai suaugusiems ir vaikams, skutimosi priemonės (peiliukai ir mašinėlės), vaikiškos sauskelnės, sauskelnės suaugusiems, moterų higieniniai paketai, muilas/dušo želė, drėgnos servetėlės vaikams ir paprastos, įvairios skalbimo priemonės, indų plovimo, valymo priemonės, bintas/tvarsčiai/pleistrai.
Elektronika: žibintuvėliai (maži ir dideli, veikiantys, su baterijomis), nauji: išorinė baterija, skirtingos baterijos, elektriniai virduliai, lygintuvai. 
Medžiaginiai daiktai (tik nauji): kojinės: vyriškos, moteriškos, vaikiškos.

Ne pagal sąrašą atnešti daiktai nebus priimami. 
Daiktų rinkimo iniciatyva truks TIK TRIS DIENAS – birželio 6–8 d.  
Parama bus renkama šiuose didžiuosiuose miestuose konkrečiomis valandomis:
Vilnius: PC Panorama, (II a.), Saltoniškių g. 9, 12–20 val.
Vilnius: PC BIG, (II a.), Ukmergės g. 369, 12–20 val.
Kaunas: PC Molas, K. Baršausko g. 66A, 12–20 val.
Klaipėda: Taikos pr.29A, 12–18 val.
Kaišiadorys: Brazio g. 6A, 12–18 val.
Šiauliai: Gegužių g. 57, 12–19 val.
Panevėžys: Upytės g. 3, 12–18 val.
Marijampolė: Bažnyčios g. 42, 12–18 val.
Kalvarija: Sodų g. 1, 12.00-18.00 val.
Lazdijai: Dainavos g. 5, 10:00-13:00 val.
Alytus: Savanorių g. 8, 12:00-18:00 val.
Šakiai: Vasario -16-osios g.11, 16:00-18:00 val.

Dėl paramos rinkimo kituose miestuose teirautis Caritas organizacijos.

Kontaktai pasiteiravimui:
Aušra Malinauskienė
Lietuvos Caritas komunikacijos koordinatorė
Tel. +37067466049

Komentarai

  • Gintare
    prieš 11 minučių
    Kur randasi savanoriu gatve alytuje

Parašykite komentarą