Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas mini 23 – asias vardo suteikimo metines

Rugsėjo 15 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas minėjo 23-ąsias Didžiosios kunigaikštienės Birutės vardo suteikimo batalionui metines. Tai ypatinga daliniui diena, turinti savitas, kuriamas ir puoselėjamas tradicijas. Šios dienos šventinio minėjimo oficiali dalis tradiciškai vyksta batalione įkurtoje Ulonų alėjoje, kurioje ošia tvirtybės simboliai ąžuolai, sodinami batalionui vadovavusių karininkų vadovavimo laikotarpiui atminti. Ne išimtis ir ši diena.

Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, aidėjo salvės už Lietuvą, Lietuvos kariuomenę, ir ulonus, atkūrus valstybę stojusius vis dar labai trapios, pavojų apsuptos šalies sargybon, ulonus, kritusius pokario Lietuvos laisvės kovose, ištremtus, nukankintus. Ulonus, garbingai atlikusius tarnybą bei tarnaujančius Tėvynės labui. Šventinį bataliono vado sveikinimą kariams sekė aukštesnių karinių laipsnių suteikimas, kiti skatinimai.

Ypatingas Birutės dienos akcentas – Garbės ulonų ženklų įteikimas. Ženklų, teikiamų už ypatingus nuopelnus kuriant, stiprinant ir atstovaujant batalioną ar už ilgametę tarnybą. Šios rikiuotės metu jais buvo apdovanoti keturi bataliono kariai.

Tęsiant minėtas ąžuolų sodinimo tradicijas, prieš beveik metus vadovavimą daliniui baigęs plk. ltn. D. Bernotas pasodino ąžuoliuką Alėjoje, kurios centrinė figūra yra pirmajam pulko vadui plk. A. Plechavičiui atminti stovintis paminklas. Šiuo simboliniu veiksmu bei Kovinės vėliavos išnešimu iš ceremonijos vietos buvo baigta oficialioji minėjimo dalis.

Šventinio minėjimo renginiai toliau vyko bataliono Ramovėje, kurioje apie istorines ulonų sąsajas su Alytaus miestu ir įtaka jam, karius paskaitoje „Ulonai tarpukario Alytuje“ supažindino kviestinė lektorė iš Turizmo ir informacijos centro.

Nemažą savo pristatymo dalį svečias skyrė apžvelgti ypatingai glaudų tarpukario ulonų ir visuomenės bendradarbiavimą, kuris ir šių dienų laike yra tvirtas ir puoselėjamas. Pasisėmę žinių bei sekant tradicijomis, Birutės vardo dienos minėjimo renginį vainikavimo bėgimas batalione sudėtyje Alytaus miesto gatvėmis bei jo metu stabtelėjimas miesto širdyje, Rotušės aikštėje – sustojimo metu miestelėnų garbei ulonai sudainavo bataliono žygio dainą, dar vadinamą „Birutės daina.

Simboliška, kad aikštėje išklausę Savivaldybės mero sveikinimų šventės proga bei palinkėjimų tvirtai saugoti laisvę, bėgimą pratęsusios karių kolonos priekyje plazdančių valstybės simbolių fone sužėrėjo Laisvės Angelo skulptūra, pastatyta Valstybės atkūrimo 10-mečiui paminėti, ir prie kurios senieji ulonai nulenkdavo galvą, pagerbdami kovotojus už laisvę.

Garbingi bočių žygiai tebūna mums gyvenimo rodyklė!

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą