Susitikime su bendrijų pirmininkais – aktualių klausimų aptarimas

Trečiadienio vakarą Alytaus miesto savivaldybės atstovai susitiko su beveik 200-tais Alytaus daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkų. Alytaus miesto teatre vykusiame susitikime buvo siekta pristatyti šiuo metu bendrijas liečiančias aktualijas, atsakyti į dažniausiai kylančius klausimus ir aptarti jas vienijančias problemas. 

„Bendrijų pirmininkai dažnai ateina į mano kabinetą, o kai kviečia – stengiuosi ir pats užsukti į bendrijų susitikimus, bet pastebiu, kad klausimai kartojasi. Manau, kai žinai atsakymus, tuomet ir problemų kyla daug mažiau“, – kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. 

Susitikimą miesto vadovas pradėjo informacija apie Žemės įstatymo pataisas, kurioms įsigaliojus nuo kovo 1 dienos daugiabučių bendrijos, norėdamos įsirengti nuomojamoje valstybinėje žemėje automobilių stovėjimo aikšteles, valstybei turi papildomai sumokėti atlyginimo mokestį už šią teisę. Todėl vienos automobilio statymo vietos kaina aikštelėje šoktelėjo beveik dvigubai. 

„Šiuo metu įregistruota pataisa, kuri atskirtų komercinius asmenis nuo gyventojų ir pastariesiems ši tvarka negaliotų. Jei pataisa nebus priimta, tada spręsime problemą kitais būdais“, – žadėjo miesto savivaldybės meras N. Cesiulis. 

Bendrijų pirmininkams taip pat priminta dalinio dalyvavimo tvarka, kurioje daugiabučių namų įvažiavimo kelių, kiemų remontui ir kitiems infrastruktūros objektams savivaldybė padengia 60 proc. išlaidų, o gyventojams reikia skirti 40 proc. Tai galioja įsirengiant ne tik automobilių stovėjimo aikšteles, bet ir žaidimų, krepšinio aikšteles, kiemų apšvietimą ar pavėsines. 

Susirinkę alytiškiai informuoti apie įvykdytus, vykdomus automobilių stovėjimo vietų mieste projektus, pristatytos ir gatvės, kuriuose plečiami ar planuojami plėsti pėsčiųjų ir dviračių takai. 

Susitikime dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Ona Balevičiūtė, Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Labukas, „Alytaus šilumos tinklų“ direktorius Mindaugas Nevardauskas, butų ūkio direktorius Egidiju Mencevičius ir daugybė kitų savivaldybės skyrių vedėjų ar specialistų, kurie atsakė į iškilusius klausimus, susitarė dėl jų problemų sprendimo būdų. 

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą