Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje – apie civilinės saugos sistemos būklę Alytuje

Alytaus miesto savivaldybėje įvykusio Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu aptarta civilinės saugos sistemos būklė Alytaus mieste, įvertintas savivaldybės įstaigų bei institucijų pasirengimas reaguoti į galimas ekstremalias situacijas, planai ir priemonės įgyvendinti atitinkamus sprendimus. 

Kaip posėdžio pradžioje pabrėžė komisijos pirmininkė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Ona Balevičiūtė, pastaruoju metu didelis dėmesys skiriamas iš Vyriausybės būtent šiems dalykams. „Situacija yra pakankami rimta ir sudėtinga, svarbiems sprendimams įgyvendinti reikalingos lėšos, reikia ir didesnio atskirų institucijų bei organizacijų susiklausymo, atsakingo požiūrio“, - sakė Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rytis Vitkauskas pabrėžė, kad šiuo metu Alytuje yra patvirtinti ir atitinkamais ženklais pažymėti 19 kolektyvinės apsaugos ir 31 priedangos statiniai, kuriuose, esant ekstremaliai situacijai ar oro pavojui galėtų laikinai pasislėpti alytiškiai.

Su statinių sąrašais galite susipažinti čia:

Vedėjo teigimu, yra parengtas dar 19 rezervinių statinių sąrašas, kuriuos esant reikalui, būtų galima naudoti kaip priedangos statinius.

Taip pat, pasak R. Vitkausko, mieste yra įrengta 10 elektromechaninių ir 4 skaitmeninės garso sirenos, kurių veikimo spindulys apima ir jomis galima apie pavojų perspėti beveik devynis dešimtadalius visų miesto gyventojų. 

Komisijos posėdžio metu išklausyta ir apie šilumą, vandenį, elektrą bei dujas miestui teikiančių bendrovių pasirengimą reaguoti į ekstremalias situacijas, aptarta, kaip, kokiomis priemonėmis ir terminais būtų atstatomas nutrūkęs tiekimas.  

Taip pat aptartas ir Policijos, Aplinkos apsaugos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentų atitinkamų tarnybų Alytuje, Valstybinės maisto ir veterinarijos  tarnybos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, miesto gydymo įstaigų pasirengimas reaguoti į ekstremalias situacijas.

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą