Abejojate dėl gaunamų žinučių – savivaldybės teisininkai padės

Vis daugiau Alytaus miesto gyventojų gauna sukčių platinamas apgaulingas žinutes elektroniniu paštu ar trumposiomis telefono žinutėmis.  Internetiniai sukčiai stengiasi apgauti įvairaus amžiaus žmones, tačiau senjorai yra vieni iš labiausiai pažeidžiamų asmenų. Aktyviai veikia ne tik vadinamieji telefoniniai sukčiai, kurie paskambina ir prašo įvairių dalykų, bet siunčiamos žinutės per įvairias programėles, „Facebook“ paskyras, kuriomis naudojasi vartotojai.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Teisės skyriaus specialistai primygtinai rekomenduoja nespausti jokių nuorodų įtartinose žinutėse, nors ir būtų panašu į pranešimus iš oficialių įstaigų  ar paslaugų tiekėjų. 

„Visuomet atidžiai įvertinkite ne tik tai, kas parašyta laiške ar žinutėje, bet ir būtinai atkreikite dėmesį į jos siuntėją, jo elektroninį paštą ar telefono numerį ir šalies kodą. Jei gautą nuorodą visgi paspaudėte, tuoj pat išjunkite atsidariusį naršyklės langą ir atsivėrusiame naršyklės lange neįveskite jokių asmeninių duomenų – asmens kodo, interneto banko atpažinimo kodo ar mokėjimo kortelių duomenų. Taip pat ir savo mobiliajame telefone neatlikite jokių veiksmų, neveskite banko programėlių ar mobiliojo parašo kodų“ – tai labai svarbūs teisininkų patarimai.

Jei alytiškiai turi abejonių ir įtarimų dėl gauto pranešimo, konsultacijų gali kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės administracijos teisininkus darbo dienomis ir darbo valandomis paskambinę telefonais (8 315) 55 154 ir (8 315) 55 179.

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą