Alytuje mažėja netvarkingų kioskų ir kitų prekybos įrenginių


Miesto vaizdo nepuošiančių, neprižiūrimų ir neestetiškai atrodančių kioskų, paviljonų ir kitų prekybos įrenginių Alytuje jau mažėja. Šią savaitę Alytaus miesto savivaldybės Turto valdymo ir verslo skyrius, bei Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyrius vykdė tokių įrenginių patikrą mieste. Patikrinimo metu buvo siekiama įvertinti, kaip pasikeitė situacija Alytuje nuo 2018 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujiems reikalavimams taikomiems prekybos įrenginiams, esantiems viešosiose miesto vietose.
„Galime pasidžiaugti, kad dalis reikalavimų neatitinkančių statinių jau yra nukelti. Įrenginių, kuriuose planuojama ir toliau vykdyti veiklą, savininkai pradėjo naujas projektų derinimo procedūras. Mieste jau galima matyti stovinčius naujus, tvarkingus, reikalavimus atitinkančius prekybos įrenginius,“- teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Turto ir verslo skyriaus vedėja Auksė Juonienė.
Savivaldybės administracijos atstovai fiksavo visus prekybos įrenginius, kurie neatitinka reikalavimų ir, kuriuose nevykdoma jokia veikla, jų savininkams bus siunčiami priminimai. Patikrinimo metu buvo įspėti kol kas penkių prekybos įrenginių savininkai, kurie vykdė veiklą reikalavimų neatitinkančiuose įrenginiuose ir neturėjo leidimo prekiauti ar teikti paslaugas miesto viešosiose vietose. Ateityje radus tokių prekybininkų, bus taikomos mokestinės baudos, reglamentuotos teisės aktų nustatyta tvarka.
Alytaus miesto savivaldybės administracija primena, kad prekiauti ir teikti paslaugas Alytaus miesto viešosiose vietose galima tik turint Alytaus miesto savivaldybės administracijos atsakingo skyriaus išduotą leidimą arba leidimo kopiją. Leidimus prekiauti ir teikti paslaugas Alytaus miesto savivaldybės viešosiose vietose išduoda, pratęsia ir jų galiojimą panaikina Alytaus miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyrius. Prašymą išduoti leidimą galima užpildyti atvykus į Alytaus miesto savivaldybę, taip pat elektroniniu būdu portale www.epaslaugos.lt.
Taip pat primename, kad prekiaujantys (teikiantys paslaugas) kioskuose, paviljonuose asmenys (savininkai), pasibaigus leidimo prekiauti ar teikti paslaugas laikinajame statinyje galiojimo laikui, per 30 dienų privalo laikinąjį statinį nukelti, sutvarkyti statinio vietą, savo lėšomis atkurti sugadintą dangą.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą