Alytuje prie nuotekų tinklų bus prijungta 80 privačių namų


Alytuje 80 privačių namų bus prijungiami prie nuotekų tinklų. Šių namų gyventojai iki šiol naudojasi individualia nuotekų tvarkymo infrastruktūra.
Dar 2017 metais Alytaus miesto savivaldybė Aplinkos ministerijai teikė projektinę paraišką dėl nuotekų tvarkymo būklės gerinimo Alytaus miesto privačių namų sektoriuje. Įgyvendinant šį projektą namai, kurie vis dar naudojasi lauko tualetu, prijungiami prie nuotekų tinklų. Prie jų taip pat bus prijungta dalis namų, kurių savininkai gauna piniginę socialinę paramą. Pasibaigus šiam projektui daugiau kaip 98 % miesto gyventojų naudosis centralizuotais nuotekų šalinimo tinklais.
„Didesnis besinaudojančių centralizuotomis nuotekų šalinimo paslaugomis gyventojų skaičius padės sumažinti neigiamą poveikį gruntui, požeminiams ir atviriems vandens telkiniams. Taip pat bus didinama atvirų vandens telkinių ir vandens ekosistemų apsauga nuo nuotekų taršos“,– teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vida Mačernienė.
UAB „Dzūkijos vandenys“ vykdant tyrimus ir nustatant priežastis, kodėl iki šiol ne visi privačių namų gyventojai nėra prisijungę prie miesto nuotekų tvarkymo sistemos, pastebima, kad viena iš pagrindinių priežasčių – lėšų trūkumas, gyventojams yra sunku prisijungti prie bendro nuotekų tinklo.
Projekto įgyvendinimo metu suprojektuojami, paklojami ir prijungiami į miesto nuotekų tvarkymo sistemą nuotekų išvadai, atkuriama asfaltbetonio, betoninių plytelių, trinkelių, žvyro ar žaliųjų vejų danga. Projektui finansuoti skirta 107,6 tūkst. Eur. Iš jų 75,3 tūkst. – Aplinkos apsaugos rėmimo programos dotacijos, o likę 32,3 tūkst. Eur savivaldybės biudžeto lėšos.
Šiuo metu prie centralizuotos miesto nuotekų šalinimo sistemos prijungti jau 74 privatūs namai. Šeši būstai, esantys A. Juozapavičiaus ir Merkinės g., pateko į kultūros paveldo zoną ir juose nuotekų išvadų statybos darbai gali būti atliekami tik atlikus archeologinius tyrimus ir gavus Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Alytaus skyriaus pritarimą.
Todėl Aplinkos apsaugos skyrius papildomai kreipėsi į Aplinkos ministeriją dėl lėšų minėtiems archeologiniams tyrimams atlikti. Juos planuojama atlikti, atšilus orams.

Alytaus miesto savivaldybės informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą